MODA - TASARIMCILAR

Dior’dan görsel şiir gibi koleksiyon

Sonbahar 2022 koleksiyonunu tanıtan Dior, Mösyö Dior’un başarısına katkıda bulunan kadınları, o gerçek yaratıcı güçleri ön plana çıkarıyor. Başlangıç noktası ise; Justine Picardie’nin, kitabı ‘Miss Dior’da Christian Dior’un kardeşi Catherine’in hayatından yola çıkarak kutladığı tüm kadınlar oluyor

Dior’dan görsel şiir gibi koleksiyon

Dior, Kreatif Direktör Maria Grazia Chiuri tarafından hazırlanan Sonbahar 2022 koleksiyonunu tanıttı. Chiuri için her koleksiyon, Dior tarihi ile modern dünya arasında bir diyalog kurmak üzerine yazılacak bir görsel şiir için fırsat niteliğini taşıyor. Chiuri bu kez Mösyö Dior’un başarısına katkıda bulunan kadınları, o gerçek yaratıcı güçleri ön plana çıkarıyor. Başlangıç noktası ise; Justine Picardie’nin, kitabı ‘Miss Dior’da’ Christian Dior’un kardeşi Catherine’in hayatından yola çıkarak kutladığı tüm kadınlar oluyor.

Maria Grazia Chiuri; Dior Ailesi’nin simgesi haline dönüşen jüt çantayı, yeni bir kız kardeşlik sembolüne dönüştürüyor: Çantaların üstünde Maison’un mottosu ‘L’union fait la force’ (Birlikten güç doğar) yazıyor. Dior Sonbahar 2022 koleksiyonunun sözü olan bu deyişin altı, aynı zamanda Chiuri’nin yaratıcı süreçlere kolaboratif yaklaşımıyla çiziliyor.

Koleksiyonun ana ilham kaynağı; farklılıkları yok ederek onu giyen kişinin bir gruba adapte olmasını kolaylaştıran ya da kişiselleştirmeler sayesinde kalabalıktan sıyrılmayı sağlayan üniformalar. Koleksiyondaki cesur görünümler, bir komünyonun parçası olmak kadar asi bir tavrı ifade ediyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler