MODA - TASARIMCILAR

Dior ve Stone Island güçlerini birleştirdi, ortaya benzersiz bir koleksiyon çıktı

Lüks Fransız markası Dior ile İtalyan spor giyim markası Stone Island’ın birlikte hazırladığı kapsül koleksiyon, Fransız moda evinin arşivlerinde yer alan zengin süslemeleri İtalyan markasının kullanışlı temel parçaları ile birleştiriyor

profil
BT Ekip
14.05.2024
Dior ve Stone Island güçlerini birleştirdi, ortaya benzersiz bir koleksiyon çıktı

Dior, İngiliz aksiyon kahramanı Jason Statham'dan rapçi Drake'e kadar herkesin giydiği kült İtalyan spor giyim markası Stone Island ile güçlerini birleştirdi. Dior ve Stone Island, Fransız moda evinin arşivlerinde yer alan zengin süslemelerle kullanışlı temel parçaları birleştiren bir kapsül koleksiyon hazırladı.

Bu kapsül koleksiyonda Dior ve Stone Island, Paris haute couture'unu Kuzey İtalya markasının fonksiyonel detaylarıyla birleştiriyor.

Lüks moda evinin geleneklerini ve tekniklerini birleştiren koleksiyon, ağırlıklı olarak askeri siluetlerden izler taşıyor. Dior'un terzilik geleneklerini benimseyen koleksiyon, hem Dior hem de Stone Island'ın birinci sınıf malzemelerini ve boyama ve nakış tekniklerini birleştirerek ikisi arasındaki ortak noktayı buluyor. Koleksiyondaki parçalar hem etiketlerin işaretleri, hem de sembolleriyle ortak markalı olarak karşımıza çıkıyor. Stone Island'ın ikonik pusula amblemi, kolların alt kısmındaki rozetlerden pantolon ve aksesuarlara kadar koleksiyonun tamamına dahil edilmiş. Spor ayakkabılarda ise Stone Island'ın pamuklu saten kumaşı dikişli Dior Oblique desenleriyle kullanılmış.

Dior Erkek Koleksiyonları Sanat Direktörü Kim Jones, Massimo Osti tarafından 1982'de kurulan Stone Island’ın uzun süredir hayranı; öyle ki kendisi, markanın yaklaşan kampanyasının yüzlerinden biri bile oldu.

“Stone Island, gençliğimden beri giydiğim bir marka. Eskiden tek bir parça alabiliyordum ve bunun için para biriktirdiğimi hatırlıyorum. Sadece bir kazaktı ve yaması vardı ve muhtemelen 19 yaşlarındaydım; onu elde etmek gerçekten çok zordu" dedi Jones, Paris'teki Dior showroom'unda yaptığı bir röportajda. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog