MODA - TASARIMCILAR

Fendi ile Versace’nin iş birliğinden doğan Fendace koleksiyonu, 12 Mayıs’ta satışta

Moda dünyasının iki dev markası Fendi ile Versace’nin birlikte hazırladığı Fendace koleksiyonu, 12 Mayıs’ta modaseverlerle buluşacak. Koleksiyonun tanıtım kampanyasında Naomi Campbell, Kristen McMenamy, Adut Akech, Amar Akway, Anja Rubik, Anok Yai, Imaan Hammam ve Lina Zhang gibi ünlü modeller yer alıyor

Fendi ile Versace’nin iş birliğinden doğan Fendace koleksiyonu, 12 Mayıs’ta satışta

Geçtiğimiz Eylül ayında bir defileyle tanıtımı yapılan ve Fendi ile Versace’nin iş birliğinden doğan Fendace koleksiyonu, 12 Mayıs'ta satışa çıkıyor. Dubai, Londra, Los Angeles, New York, Paris ve Tokyo gibi şehirlerde bir dizi küresel etkinlik ve pop-up mağazalar aracılığıyla tüketiciyle buluşacak olan Fendace koleksiyonu; aynı zamanda Fendi ve Versace’nin mağazalarının yanı sıra internet sitelerinde de satışa sunulacak.

Fendace koleksiyonunu yanı sıra Versace’nin başındaki isim olan Donatella Versace, bir Fendi koleksiyonu, Fendi'nin Moda ve Kadın Giyim Sanat Direktörü Kim Jones ise bir Versace koleksiyonu hazırlamıştı. Bu iş birliğinden doğan Versace by Fendi koleksiyonu Fendi mağazalarında, Fendi by Versace koleksiyonu ise Versace mağazalarında modaseverlerle buluşacak.

Versace ile yaptıkları iş birliğiyle ilgili konuşan Kim Jones, “Bu, bir iş birliğinden ziyade bir takas ve hepsinden öte, arkadaşlıktan dolayı yapılmış bir iş” dedi. Jones’un hazırladığı Versace by Fendi koleksiyonu, tüm Versace imzalarına sahip; süper kısa elbiseler, üstler ve mayolar üzerine cesur Barok baskıları ve çengelli iğnelerin yanı sıra Versace baskısına sahip sahte kürkler ve Medusa başlı çantalar…

Versace Kreatif Direktörü Donatella Versace ise Fendace koleksiyonu için hazırlanan kampanya için şunları söyledi: “Kampanya, koleksiyonu tasarlarken sahip olduğumuz dostluk ve enerjiyi yansıtıyor. Kim, vizyon sahibi bir tasarımcı ve yenilikçidir. Benim için Fendace her zaman aşk anlamına gelecek.”

Fendace tanıtım kampanyası ise birbirinden ünlü isimleri bir araya getiriyor. Fotoğrafları Steven Meisel tarafından çekilen kampanyada Naomi Campbell ve Kristen McMenamy’nin yanı sına Adut Akech, Amar Akway, Anja Rubik, Anok Yai, Imaan Hammam ve Lina Zhang gibi ünlü isimler yer alıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler