MODA - TASARIMCILAR

Giambattista Valli 2017 İlkbahar-Yaz Couture

Couture’un fantezi dünyasını gerçek dünya ile çarpıştırarak bizlere sunan Giambattista Valli defilesi dün Paris Haute Couture haftasının en merakla beklenen defilelerindendi

Giambattista Valli 2017 İlkbahar-Yaz Couture
Giambattista Valli 2017 İlkbahar-Yaz Couture
Kristal ve tüy işlemeli, saten kumaştan parçalarla defilenin açılışı yapıldı. Valli’nin yaratmak istediği kadın seyahat eden şık ve zengin bir kadın imajıydı.

Valli couture giyen kadınları geçmişte sokaklarda görmeyi nasıl hayal edemiyorsak, şimdi daha da gerçeğe yaklaştırarak onları eşyalarını toparlayıp seyahate çıkmaya hazırlanırken hayal etmemizi istiyor.

Uçuk pembe, kırık beyaz ve sarı çiçek motifleri arasında gösterilmeye başlanan koleksiyon bir noktada sadeliği ve gerçekliği ile sizi şoke edebiliyor. Valli couture fantezilerini bütünden çok o minimal alanlarda kullandığı detaylara gizliyor. Boyun ve etek uçlarındaki taş ve tüy işlemelerin dışında, üç boyutlu kumaş hareketleri, boyundan aşağı kadar kat kat gelen tüyler, yine üç boyutlu büyük kurdeleler ile birbirinden farklı detayı kullanırken bordo, turuncu ve lila gibi pek çok farklı rengi de çarpıştırıyor.

Valli’nin hemen hemen her koleksiyonunda karşımıza çıkan belden kabarık inen ve kat kat dikilmiş tüllerden oluşan elbiselerinden örnekler de yine finalde görüyoruz. Ama bu sefer daha renkli ve daha desenli…


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog