MODA - TASARIMCILAR

Gianvito Rossi İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonu antik çağlardan ilham alıyor

Gianvito Rossi İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonu, kadınsılığın tüm yönleriyle oynarken olağanüstü zarif bir güzelliği anlatan tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Ünlü tasarımcı koleksiyonda antik çağlardan ilham alıyor

Gianvito Rossi İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonu antik çağlardan ilham alıyor

Gianvito Rossi İlkbahar Yaz 2024 koleksiyonunda eklektik bir feminen ve güç dualitesi öne çıkıyor. Sofistike bir spektrumun karşıtlığı, zarafetin iki şık yorumunu tasvir ediyor: Biri cesur ve göz alıcı, diğeri rafine ve incelikli.

Koleksiyon, antik çağlardan ilham alıyor. Roma İmparatorluğu'nun ihtişamı tasarımcının hayal gücüne hitap ederken, gümüş, altın ve farklı detayların zarif dokunuşları bu gösterişli kreasyonların siluetlerini süslüyor.

Antik Roma döneminde giyilen dekoratif deri bileklikler, güç ve feminenlik kavramlarıyla oynayan ince topuklu metalik sandaletlerde cüretkâr bir şekilde yeniden yorumlanıyor.

Zafer ve onurun sembolü olan altın defne yaprakları, düz gladyatör sandaletlerin üzerine tırmanarak bacağı baştan çıkarıcı bir kucaklamayla sarıyor ve her zaman feminen olan sivri burunlu sandaletleri süslüyor. Görkemli metalik deriden üç boyutlu bir çiçek, tasarımcının en klasik tasarımlarından biri olan sivri tabanlı terliğine yeni bir cazibe katıyor.

Hem gündüz, hem gece, gün boyu şıklık sunan çarpıcı büyük boy yuvarlak tokalarla karakterize edilen sert gladyatör sandaletler ve güçlü kalın topuklu platformlar; feminenlik ve canlılığı dengeleyen tasarımlar arasında.

Şık, abartısız bir zarafet anlayışına yönelen koleksiyonun ikinci bölümünü yumuşak, hafif bir çekicilik tanımlıyor. Rafine ton sür ton tokalar düz, zarif tasarımları öne çıkarırken, alçak topuk, en pratik konforu sunan elastik deri slingback tasarımları karakterize ediyor.

Kahverengi, pralin, mus ve Cipria'nın nötr tonlarının yanı sıra fıstık yeşili, frezya ve gök mavisi tonları bu yeni siluetlere vazgeçilmez, zamansız bir çekicilik kazandırıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog