MODA - TASARIMCILAR

Gucci İlkbahar-Yaz 2018

Milano Moda Haftası’nda herkesin dört gözle beklediği defile gerçekleşti. Gucci yine çok konuşulacak bir şova imza attı.

Gucci İlkbahar-Yaz 2018
Gucci İlkbahar-Yaz 2018
Defile alanının hem rengarenk olması hem de antik heykel kopyaları ile süslenmiş olması bir hayli dikkat çekti.

Tasarımcı Alessandro Michele'nin önderliğinde hazırlanan koleksiyonda çok fazla değişik tarzda ve renkte parçalar olması Gucci’nin ilkbahar yaz koleksiyonuna farklılık katmış gibi gözüküyor. Defilede bahar için hazırlanan kaşmir jogger pantolonlara çokça yer vermesi de dikkat çeken başka bir ayrıntı.

Gucci ilkbahar yaz koleksiyonunda somut bir tema yerine soyut bir tema tercih etmiş. Hayalet ve arzular... Defilenin biraz daha diğerlerinden farklı olduğu erkek modellerin kıyafetlerindeki feminen ayrıntılara ve aynı şekilde kadın modellerin kıyafetlerinde ki maskülen ayrıntılara yer verilmiş olmasından anlaşıyor. Ayrıca koleksiyonda yer alan büyük boy ceketlere, uzun hırkalara ve pileli eteklere çokça yer verilmesi bize önümüzdeki sezonda bunları çok fazla göreceğimizin mesajını veriyor.

Koleksiyonunu "Yaratmak direnmektir" sloganıyla sunan Michele, onu eleştirenlere "Beni değiştirmeye çalışmayın" mesajını veriyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler