MODA - TASARIMCILAR

Jacquemus, Nike Air Max 1 ‘86 iş birliğini resmen duyurdu

Jacquemus ile Nike, iş birliklerine Nike Air Max 1 ‘86 ile devam ediyor. Önceki gün görücüye çıkan Jacquemus X Nike Air Max 1 ’86; beyaz, gümüş ve kırmızıdan oluşan üç farklı renkte geliyor ve sivri uçlarıyla dikkat çekiyor

profil
BT Ekip
04.06.2024
Jacquemus, Nike Air Max 1 ‘86 iş birliğini resmen duyurdu

Jacquemus, yakında çıkacak olan Nike Air Max 1 ‘86 iş birliğini üç renkte resmi olarak duyurdu: Beyaz, gümüş ve kırmızı. Ocak ayında Instagram hesaplarında dolaşmaya başlayan örnek ayakkabıların görsellerinin ardından, resmi açıklama; iş birliğinin temel siluetinde yapılan benzersiz değişikliklere çok daha net bir bakış sunuyor.

Bunların arasında en önemlisi, tasarımın yan tarafta uzatılmış ve dikdörtgen olan, ancak orta tarafta küçültülmüş ve kare şeklinde olan değiştirilmiş ‘Air’ ünitesi penceresi… ; Jacquemus’un ‘İLK KEZ YUVARLAK VE KARE AIR’ olarak tanımladığı bu ince ayar, yeni tasarımdaki tek değişiklik değil. Üst kısma doğru uzanan değiştirilmiş burun tamponu; tasarıma daha sivri, köşeli bir görünüm kazandırırken malzeme bileşimi de her modele göre değişiyor. Beyaz çift kısmen delikli deri üst kısma sahipken, gümüş ve kırmızı çiftlerde file tercih edilmiş. Ancak üç model de küçük metalik Swoosh'lar ve standarttan daha yüksek bir çamurlukla birleşiyor. Üst dikiş, ayakkabının sivri estetiğini daha da ileriye taşıyor. Ortak markalı diller ve özel deri bağcık uçları benzersiz görünüme daha da katkıda bulunuyor. Aynı zamanda, ayakkabının sağ tekinde özel bir dış taban deseni mevcut olup standart waffle tutuşu ve Nike süslemesinin yerine Jacquemus vuruşu ve yuvarlak yumrular yerleştirilmiş. Son olarak, standart Air Max 1 yakasından daha ince olan yakada kapitone astar bulunuyor ve ayakkabılarda özel etiketler bulunuyor.

Jacquemus'un kurucusu Simon Porte Jacquemus, koleksiyonu açıklayan Instagram gönderisine yaptığı yorumda, üçlüden en sevdiği çiftin gümüş renginde olan olduğunu söyledi.

Ayakkabılar için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı ancak Jacquemus x Nike Air Max 1 '86'nın bu yılın sonlarında, potansiyel olarak bir yaz indiriminin parçası olarak gelmesi bekleniyor. 

Önceki ve Sonraki
Haberler