MODA - TASARIMCILAR

Les Benjamins Essentials FW20

Les Benjamins, satışa sunduğu ESSENTIALS FW20 koleksiyonunu, markanın sürdürülebilirlik konusunda attığı adımlarla duyurdu. İlk kez FW19 ana koleksiyonuyla birlikte, daha ulaşılabilir bir kapsül koleksiyon olarak sunulan Essentials, FW20 sezonunda yeni renk ve tasarımlarının yanı sıra sürdürülebilir olmasıyla dikkat çekiyor.

profil
BT Ekip
10.08.2020
Les Benjamins Essentials FW20

Les Benjamins Essentials FW20 koleksiyonu ile bu sezon rahatlık ve şıklığın anahtarını sunuyor. Açık gri, bej, terra, yeşil, gri, kahverengi, siyah, beyaz gibi 12 farklı pastel renk çeşidine sahip t-shirt, sweatshirt, hoodie, fermuarlı hoodie ve eşofman altı tasarımlarında pastel mint, pembe ve bebek mavisi renkleri ön plana çıkıyor.

Les Benjamins, ESSENTIALS FW20 koleksiyonu üretimi ile daha sürdürülebilir bir koleksiyon sunmak ve marka topluluğunu, gezegene nasıl daha iyi bakılabileceği konusunda eğitebilmek adına büyük adımlar atıyor. 

Markanın 10 yıllık geçmişinde en büyük üretim hacmine sahip ESSENTIALS FW20 koleksiyonu, Global Organic Textile Standard (GOTS) tarafından onaylanmış %100 organik pamuktan ile üretildi. Organik pamuk, küresel pamuk üretiminin %1’inden daha azını temsil ediyor. Les Benjamins böcek ilacı, gübre ve diğer toksik kimyasallar kullanılmayan sürdürülebilir pamuk çiftçiliğini destekleyen %1 içinde yer alıyor. Les Benjamins ESSENTIALS koleksiyonunun yanı sıra, sürdürülebilir ürün perspektifini diğer tüm kategorilere genişletmek için çalışmalarına devam ediyor.

Bu özel koleksiyona, Les Benjamins Istanbul Flagship ve The Bodrum EDITION pop up mağazaları, www.lesbenjamins.com ve diğer Les Benjamins satış noktalarından ulaşılabilir.
 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog