MODA - TASARIMCILAR

Levi’s’tan İlkbahar/Yaz 2022 için ‘taze’ koleksiyon!

Levi’s bu ilkbahar/yaz ayları için hazırladığı Fresh adlı koleksiyonda, 70’li yıllarda çıkardığı Fresh Produce koleksiyonundan ilham aldı. Renkli parçaların öne çıktığı koleksiyonda, bitkilerden ve botanik kaynaklardan elde edilmiş doğal boyalar kullanılmış

Levi’s’tan İlkbahar/Yaz 2022 için ‘taze’ koleksiyon!

Levi’s, 1970’lerde çıkardığı Fresh Produce, yani Taze Üretim koleksiyonunu yenileyerek yeniden çıkardı. İlhamını tarımsal üretimden alan ve herkesin sebze, meyveyi sevdiği düşüncesinden yola çıkan Levi’s, 70’lerde çıkardığı koleksiyonu günümüze ‘taze’ bir yorumla kazandırmaya karar verdi ve ortaya İlkbahar/ Yaz 2022 ‘Fresh’ Koleksiyonu çıktı. Renkli parçaların öne çıktığı koleksiyonda, bitkilerden ve botanik kaynaklardan elde edilmiş doğal boyalar tercih edilmiş.

Genelde doğal temelli boyalar daha pastel tonlar elde edilmesini sağlarken, Levi’s Fresh koleksiyonunda kullanılan yeni boyama teknikleri sayesinde şeftali renginin, lavanta morunun, pembenin ve sarının en canlı tonları elde edilmiş. Üstelik hepsinde hem iplikler, hem de kumaşlarda boyama yapılmış.      

Koleksiyonun tamamını tepeden tırnağa tek renk olarak, ya da farklı renklerle kombinlenerek kullanılabiliyor. Ayrıca koleksiyonda  kanguru cepli Levi’s XX Chino şort, Utility High Loose şort, pamuklu günlük ceket ve Red Tab Vintage T-shirt de yer alıyor.    

‘Tepeden tırnağa’ görünümünü tamamlamak için olmazsa olmaz pamuklu şapka ve örgü bereler bu koleksiyonun en sevilen parçalarından. 1970'lerin Fresh Produce koleksiyonundan ilham alınarak, tüm ürünlerin üzerinde eğlenceli meyve ve sebze motiflerine de yer verilmiş.

Levi's Strauss & Co.'nun Baş Ürün Sorumlusu Karyn Hillman, koleksiyonla ilgili şunları söyledi: “Doğal boyalar ve su tasarrufu sağlayan tekniklerile üretilen yumuşak tişörtler, polarlar ve denimlerden oluşan Levi's Fresh koleksiyonumuzu sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu koleksiyonumuza 70’lerin Levi's Fresh Produce serisinden ilham alarak gençlik enerjisi aşıladık. Eğlence dolu, bitki ve minerallerden alınan ilhamla geliştirilen, gezegen dostu bu koleksiyon herkesin favorisi olmaya aday.”     

 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog