MODA - TASARIMCILAR

Marchesa 2016-17 Sonbahar-Kış

New York Moda Haftası’nda şehrin tam göbeğinde bir peri masalını, Orta Çağ’ın güzel ve gizemli kadınlarını canlandıran Marchesa izleyenleri tam anlamıyla büyüledi.

Marchesa 2016-17 Sonbahar-Kış
Marchesa 2016-17 Sonbahar-Kış
Daima prenses elbiselerini günümüze taşıyan markanın bugünkü tasarımcıları Georgina Chapman ve Keren Craig ünlü Kral Edward döneminin sanatçılarından olan Singer Sargent’ten esinlendiklerini söylüyor.

Sargent o dönemde cemiyet kadınlarının portrelerini yaparak meşhur olmuştu. Chapman konunun üzerine şöyle diyor: “Her kız kendi portresinin ta kendisidir aslında. Krallık soyundan gelen ve güçlü bir kraliçe gibi.”

Yüzlerce kat tüller, işlenmiş çiçek figürleri, bazen kırmızının koyu tonlarının gizemli ve tutkulu hali, bazen pudra ve pastel tonlarının zarif ve masum duruşu… Siz nasıl bir prenses olmak istiyorsanız Marchesa size onu sunuyor. Yerleri süpüren kabarık balo elbiseleri daha parlak ve işlemeli kumaşlar ile çok daha iddialı ve ilgi çekici. Özellikle 3 boyutlu organze ve kadife çiçekler yalnız elbiselerde değil boyun detaylarında da kullanılmış. Yine taşlı aksesuarlar ile de kadının gücü ve kadın olmanın etkisi vurgulanmış. Kırmızı halılarda Marchesa prenseslerini çok sık göreceğimiz kesin. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog