MODA - TASARIMCILAR

Mehtap Elaidi İlkbahar-Yaz 2018

Mehtap Elaidi, İlkbahar/Yaz 2018 sezonunda her vedanın bir başlangıç olduğu düşüncesinden yola çıkarak hazırladığı Ve-Da-Ha koleksiyonunu sundu.

Mehtap Elaidi İlkbahar-Yaz 2018
Mehtap Elaidi İlkbahar-Yaz 2018
Ve-Da-Ha" koleksiyonu, iki kadının hayatlarının farklı dönemlerinin birbiriyle kesişmesini, ve bu kesişimin onları özgürleştirmesini konu alıyor.

Tasarımcı, koleksiyonunda hayatın dairesel döngüsünde başlangıçların ve sonların kesin tanımlarını reddederek sınırların belirsizliğini savunuyor. Tasarım yolculuğunun ilk yıllarında kullandığı taş baskıları İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonu için yeniden hayata geçiren tasarımcı, bu baskıları desenlerle buluşturarak bir moda tasarımcısı olarak kendi döngüsünü de "Ve-Da-Ha"ya yansıtıyor.

Modern dansın en önemli isimlerinden Pina Bausch'un performans ve koreografilerinden, David Bowie imzalı müziklerden ve vintage moda reklamlarından ilham alan koleksiyonda, renk grupları kadınların farklı halet-i ruhiyelerini sembolize ediyor. Birleşme yeşille, aşk pembe ile, kuvvet kırmızı ile, mücadele tasarımcının vazgeçilmezi siyah ve beyaz ile, özgürlük ise bej ile tasvir edilirken güzellik ise kadının ta kendisiyle tanımlanıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler