MODA - TASARIMCILAR

Özgür Masur’un imza koleksiyonu Byzantium özel bir seçkiyle Gizia Gate’de sergileniyor

Özgür Masur’un Byzantium Haute Couture Signature Koleksiyonu’ndan 18 parçalık özel seçki, Gizia Gate’in Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi mağazasında sergileniyor. Sergi, 12 Mayıs tarihine kadar moda severleri bekliyor

profil
BT Ekip
03.05.2024
Özgür Masur’un imza koleksiyonu Byzantium özel bir seçkiyle Gizia Gate’de sergileniyor

Özgür Masur, alışılagelmiş couture kalıplarını yıkarak, sanat tarihçi ve akademisyenlerle bir arada üç yıllık bir AR-GE çalışması sonrasında hazırladığı Byzantium Haute Couture Signature Koleksiyonu’nda, Bizans kültürüne ait etkileyici parçalara hayat veriyor. Tarihimizin kalıntılarının incelenmesi gerektiğini savunarak yaşadığı topraklardan ilham alan tasarımcı, koleksiyonunda Bizans halk-saray-kadın kavramlarını, çocukluğundan bugüne Bizans öğretilerini inceleyerek, dönemin şehir hikayelerini günümüz teknolojisi ve modern hayatının siluetleriyle özdeşleştiriyor.

Her bir parçada kumaş üzerine yaratılan manipülasyonlar ve melezlemeler, cesur ve iddialı el işçiliğiyle Özgür Masur imzasını eklektik bir şekilde gözler önüne seriyor. Kumaşlar Masur’un 35 kişilik tasarım atölyesinde, tümü tarihin izlerini taşıyan malzemelerle ve el işçiliğiyle dikilip oluşturulan manipülasyonların yansıması. Tasarımcının yeni malzemeler seçme konusunda olabildiğince cesur tavrı, üç boyutlu ve katmanlı formlarla kendini gösteriyor.

Gizia Gate Nişantaşı mağazasında görülebilecek Özgür Masur Byzantium Haute Couture Signature Koleksiyonu özel seçkisine ait 18 tasarımın sunulduğu sergi, 12 Mayıs’a kadar moda severleri bekliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog