MODA - TASARIMCILAR

Stella McCartney vegan çantası Falabella'nın 15. yılını Cara Delevingne ile kutluyor

Ünlü modacı Stella McCartney, ilk piyasaya çıktığında moda endüstrisinde çığır açan vegan çantası Falabella’nın 15. Yılını, Cara Delevingne'in başrolde olduğu yeni bir kampanyayla kutluyor

profil
BT Ekip
07.05.2024
Stella McCartney vegan çantası Falabella'nın 15. yılını Cara Delevingne ile kutluyor

Stella McCartney, lüks moda endüstrisinde devrim yaratan vegan çantası Falabella’nın 15. yılını kutluyor. McCartney markası bünyesinde bir ‘yenilik aracı’ görevi gören çanta; işçilik ve kaliteyi yenilikçi, hayvan içermeyen malzemelerle birleştirerek daha sorumlu bir geleceğe doğru geçişi simgeliyor.

İtalyan zanaatkarlar tarafından elde yapılan çanta, ilk kez McCartney'nin Kış 2009 koleksiyonunda yer aldı ve o zamandan bu yana Disney, Haijme Sorayama ve Urs Fischer'in izniyle bir dizi özel edisyondan geçti ve markanın en ikonik kampanyalarında yoğun bir şekilde yer aldı.

Adını Stella McCartney'nin en sevdiği midilli türünden alan çanta, okyanus plastiklerinden yapılmış monogramlı bir astara sahip ve her biri organik pamuk ip ile elle bağlanmış. Çanta, piyasaya sürülmesinden bu yana üzüm yan ürünlerinden, tarımsal atıklardan ve geri dönüştürülmüş liflerden yapılan Mirum, Vegea ve Yatay gibi hayvan derisinin birçok yeni nesil alternatifine öncülük etti.

15. yıl dönümünü kutlayan ‘Falabella Stellabration’; kurşunsuz kristaller, çatlamış metalik gümüş ve elmas kesim zincirler dahil olmak üzere dört sınırlı sayıda stilden oluşan yeni bir düzenlemeyle karşımızda olacak.

Kutlama kampanyasının yıldızı ise markanın sık sık birlikte çalıştığı ünlü model Cara Delevingne… Yeni Falabella siluetlerine daha yakından bakmak için Stella McCartney web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog