MODA - TASARIMCILAR

Timberland'den doğa dostu koleksiyon

Geçen ay Timberland'in ilk Küresel Tasarım Direktörü olarak göreve başlayan Christopher RÆBURN imzalı Sonbahar-Kış 2019 kapsül koleksiyonu Londra Moda Haftası'nda tanıtıldı. RÆBURN'un Timberland kapsül koleksiyonunda geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak tasarlanan parçalar dikkat çekti.

profil
BT Ekip
08.01.2019
Timberland'den doğa dostu koleksiyon

Geçtiğimiz hafta sonu Londra'da düzenlenen moda haftasında ünlü İngiliz tasarımcı Christopher RÆBURN'un 10. yılını kutladığı defilede, Timberland için hazırladığı, 8 looktan oluşan (kadın-erkek giyim, aksesuar ve ayakkabı) Sonbahar- Kış 2019 kapsül koleksiyonu da tanıtıldı.
 
Londra Moda Haftası kapsamında gerçekleşen defilesinde 2019 Sonbahar-Kış sezonunda RÆBURN'un Timberland için tasarladığı  ceketler, parkalar, bomber ceketler, anoraklar, gömlekler, işçi tulumları gibi parçaların yanı sıra aksesuarlar da sergilendi.
 
Kapsül koleksiyondaki parçalar, çevreye olan etkileri en aza indirgemek için organik pamuk ve geri dönüştürülmüş PET (plastik şişelerden türetilmiş) gibi bir dizi ekolojik malzeme kullanılarak üretildi. Koleksiyonda İngiliz ordusundaki paraşüt malzemelerini kullanılarak tasarlanan ceketler, anoraklar, gömlekler, organik pamuk ve geri dönüştürülmüş plastik şişelerden tasarlanan ayakkabı ve çantalar dikkat çekti.

RÆBURN moda felsefesinde 3 temel noktayı benimsiyor: REMADE (yeniden yapılmış), REDUCED (azaltılmış), RECYCLED (geri dönüştürülmüş) malzemeleri tasarıma katmak...

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog