MODA - TASARIMCILAR

Versace'den eski günlere övgü

Bu yıl Milano Moda Haftası’na gerek koleksiyonuyla, gerek anma töreniyle, gerek muhteşem finaliyle damgasını vuran isim Versace oldu.

Versace'den eski günlere övgü
Versace'den eski günlere övgü
Gianni Versace’nin talihsiz ve korkunç ölümünün 20.yıl dönümü anısına Donatella Versace, İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonunu Gianni’ye adayarak onun anısını ve onun döneminin Versace’sini yeniden hayata geçirdi. “Benim zeki, ikon ağabeyim. Ben onun vahşi sonuna değil tüm hayatına ve onun feminist tasarımlarına odaklanmak istiyorum.”

Koleksiyonda ise 1991-95 yılları arasında Gianni Versace’nin en ikonik koleksiyonlarının yansımasını görüyorsunuz. O döneme damgasını vuran, şimdilerde vintage olarak adlandırılan desenler Donatella Versace tarafından yeniden bluzlara, yuvarlak omuz kesimli ceketlere, dar pantolonlara, takımlara, korselere, trençkotlara ve maksi eteklere işleniyor. Özellikle mücevher işlemeli stiletto diz üstü botlar Gianni döneminin Versace’sinin milenyuma uyarlanışının kanıtı.

Tüm moda severleri en heyecanlandıran yanı ise defilenin sonunda Donatella Versace ile podyuma çıkan, 90’ların gerçek süpermodelleri Carla Bruni, Cindy Crawford, Claudia Schiffer ve Helena Christensen oldu. Dore renk vintage Versace elbiseleri ile bizleri yeniden Gianni’nin yıldızının parladığı dönemlere götüren bu isimler podyumda yürürken arkada çalan şarkı ise George Michael’dan “Fredom!’90” oldu.


Önceki ve Sonraki
Haberler