YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 10-16 Haziran etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için origami atölyesinden müzikallere çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri yazdı.

profil
BT Ekip
10.06.2016
Çocuklarla 10-16 Haziran etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta öne çıkan çocuklarınız için harika etkinlik önerileri...

Alaaddin’in Sihirli Lambası

Alaaddin’in Sihirli Lambası’ masalına bir de Cin’in gözünden bakmaya ne dersiniz? Bu güne kadar hep Cin'den bir şeyler dilendi, Cin hep başkalarının dileğini yerine getirdi. Acaba Cin ne istiyor? O mutlu mu lambanın içinde olmaktan? İnsanların bitip tükenmeyen isteklerini yerine getirmek zorunda mı? Ya Cin’in istekleri ve dilekleri? Onları kim yerine getirecek? ‘Alaaddin’in Sihirli Lambası’ çocuklara dünyaya farklı açılardan bakmayı gösteren keyifli bir oyun. Trump Towers Tiyatro bu eğlenceli oyuna Cumartesi günü saat 11.00‘de ev sahipliği yapacak.

http://www.trumptowerstiyatro.com/

Kitap Kahramanınız Kim?

Kitap kahramanlarının bulunup baskı çalışması yapılan bu atölyede 6-8 yaş aralığındaki çocukların okuduğu hikâye kitapları bulunur ve her çocuk bu kitaplardan birini seçer. Seçilen kitaplardaki ana karakter çocuklar tarafından yeniden yorumlanarak baskı çalışmasına dönüştürülür. Her katılımcının kendi kitap kahramanını yapacağı eğlenceli bir yüksek baskı çalışması gerçekleştirilir. Eğlenceli atölye Cumartesi günü Borusan Contemporary’de gerçekleşecek.

http://www.borusancontemporary.com/

Kağıttan Şehir Origami Atölyesi

Bu atölyede, kağıt katlama sanatıyla her katılımcı kendi şehrini yaratacak. Yollar, parklar, binalar sadece çocukların hayal gücüyle şekillenmeyi bekliyor. 4-9 yaşındaki çocukların aileleri ile birlikte katılabileceği atölye İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Cumartesi günü gerçekleşecek. Gökçen Atamgüç’ün eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasına katılım için lütfen iletişime geçiniz.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com

Ailece Sanat: Ailemle Resim Atölyesi

Programa müze uzmanı ile “Sanatçı ve Zamanı” sergisini gezerek başlayan çocuklar ve aileleri, atölye çalışmasında kendilerini temsil eden imgeler üretecekler. Daha sonra, ürettikleri imgeleri kolektif bir resim çalışmasında bir araya getirip, aile resimlerini boyayacaklar. 6-10 yaşındaki çocukların aileleriyle birlikte katılabileceği atölye çalışması İstanbul Modern’de 12 Haziran Pazar günü gerçekleşecek.

http://www.istanbulmodern.org/

Masallarla Dans

Masallarla Dans, çocukları masalların büyülü dünyasına interaktif bir yolla sokarken, dansa ilk adımı çok keyifli bir yolla attırıyor. Hayal güçlerinin sınırlarını genişletirken eş zamanlı beş duyuya da hitap ederek masalla bütünleşmeyi ve bedensel farkındalıkla unutulmaz bir serüvene dahil olmayı sağlıyor. Masalın içine dansla dahil olunan bu eğlenceli etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 4-6 yaş grubunun katılabileceği etkinlik 12 Haziran saat 11.00’de İstanbul Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com

HAZIRLAYAN ŞEHRİN ÇOCUK HALİ

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog