YAŞAM - EV

Alexander McQueen ilk mum koleksiyonuyla evleri mis gibi kokutacak

İngiliz lüks moda evi Alexander McQueen, ilk mum koleksiyonunu piyasaya sürerek modayı kokuyla birleştiriyor. McQueen koleksiyonunda yer alan üç farklı mum çeşidi Ghost Flower, Pagan Rose ve Savage Bloom adlarını taşıyor

Alexander McQueen ilk mum koleksiyonuyla evleri mis gibi kokutacak

İngiliz moda evi Alexander McQueen, üç kokudan oluşan ilk mum koleksiyonuyla evleri mis gibi kokutmaya hazırlanıyor. Mum serisi, markanın ‘aydınlık ve karanlık, yenilik ve gelenek, güç ve kırılganlığın yan yana gelmesinden’ ilham aldığı belirtilen Ghost Flower (Hayalet Çiçek), Pagan Rose (Pagan Gülü) ve Savage Bloom kokularını içeriyor.

Koleksiyondaki her bir mum farklı bir parfümör tarafından tasarlandı. Hayalet Çiçek; taze frezya ve şakayık ile paçuliyi karşılaştırırken, Pagan Gülü kırılgan yabani gül ve topraksı turba arasındaki gerilime dayanıyor. Savage Bloom ise sümbülteber ve ud notalarına sahip.

Koleksiyon; gümüş, siyah veya altın rengi metal kapaklı, yumurta şeklindeki siyah lake bir camın içine yerleştirilmiş her bir mumla, markanın hikaye anlatma doğasından ilham alıyor. Cam, ahşap bir sandık içinde sunuluyor.

Koleksiyondaki tüm ürünler; siyah mineral mumlar ve kolza tohumu mumu karışımından yapılıyor. Her birinin fiyatı 395 dolar olan mumlar, seçkin Alexander McQueen mağazalarından ve internetten satın alınabiliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler