YAŞAM - EV

Bahçeleriyle büyüleyen 7 ev

Homify sizler için her biri birbirinden çok farklı ama ortak özellikleri büyüleyici bahçelere sahip olan 7 evden oluşan bir derleme hazırladı. Bu iç açıcı bahçeler şu sıcak yaz günlerinde keyfinizi yerine getirecek.

profil
BT Ekip
24.09.2017
Bahçeleriyle büyüleyen 7 ev

Avrupa mimarisinin geleneksel özelliklerini modern bir üslupla harmanlayan bu olağan üstü güzellikteki villanın bahçesi de çok özel bir peyzaja sahip. Her şeyden önce bütünüyle doğal malzemeler kullanılarak yapılan bu peyzaj, bize aslında en güzel şeylerin daima doğada bulunabileceğini ve endüstriyel ürünlerin doğaya asla rakip olamayacağını çok güzel özetliyor. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Bahçeleriyle büyüleyen 7 ev

Harika bir taş ev, keyifli bir garaj ve kilit taşlarla döşenmiş geniş bir meydanı bulunan şık bir bahçe. Elbette yalnızca bu kadar değil, köşelerde yerini almış türlü renkte çiçekler ve boy boy ağaçlar. Bütün bunlar yalın bir uyum içinde ve hiçbiri fazla öne çıkıp sadeliği bozmaya kalkışmıyor. 

Bahçeleriyle büyüleyen 7 ev

Bahçe çitleri, bir bahçenin en önemli parçalarından biridir. Çünkü bir bahçeyi tanımlayan en önemli şeylerden biri onu dış dünyadan ayıran sınırlarıdır aslında. Ancak sınırlar her durumda çok sevilesi şeyler de değildir öte yandan. Hiçbir yapaylığa ve hiçbir sınıra yer verilmemiş bu bahçe, bunun harika bir örneği. 

Bahçeleriyle büyüleyen 7 ev

Beton, genellikle yeşilin ve doğanın tezatı olarak, hatta kimi zaman hakaret olarak bile kullanılan bir kelimedir. Oysa betonun bu işte pek kabahati yok, kabahat onu dağa taşa döküp dünyayı betonla kaplayan bizlerde. Doğru kullanıldığında pekâlâ beton da harika bir yapı malzemesi olabiliyor. İşte size bir örnek. Adeta bir kaleyi andıran bu yapı, hem mimarisi, hem avlusu, hem de bir kaleye yaraşır bahçesiyle göz kamaştırıyor. 

Bahçeleriyle büyüleyen 7 ev

Köy evi denince aklımıza genellikle gecekondudan hallice köhne yapılar gelir. Son yıllarda maalesef geleneksel mimariyle yapılmış, kimi bölgelerde kerpiç, kimi bölgelerde taş ya da ahşap olan bu köy evleri yıkılarak yerlerine birbirine benzer betonarme yapılar dikiliyor. Oysa basit betonarme yapılar geleneksel mimariyle rekabet etmek şöyle dursun, aynı parantezde bile ele alınamaz. Moderniteyi çelik ve betondan ibaret görmekten vazgeçip kendi değerlerimize ve kültürümüze sahip çıkarsak belki bir gün bizim de böyle köy evlerimiz olabilir. 

Bahçeleriyle büyüleyen 7 ev

Ahşap evler hemen her insan için caziptir. Kütük evler ise sıradan ahşap evleri bile çok aşan bir güzelliğe sahipler. Göz alıcı bir peyzaja sahip bahçesi ve etrafını çevreleyen yüksek ağaçların gölgesiyle bu kütük ev de gerçek anlamda hayalleri süsleyecek kadar güzel. 

Bahçeleriyle büyüleyen 7 ev

Küçük de olsa iki katlı bir evi, bir de ufak bahçesi olsun, olursa bir de panjurları pembe olsun diyen romantiklerdenseniz, pembe panjurları olmasa da bu evi çok seveceğinizden hiç şüphemiz yok. Hele ki minyatür bir oyun evi güzelliğindeki küçük bahçesi, gerçekten bir ömür geçirmeye değecek kadar nefis. 

Bahçeleriyle büyüleyen 7 ev
Önceki ve Sonraki
Haberler