YAŞAM - EV

Doğayla uyumla çağdaş bir mimari

Bu hafta Homify ile Güney Kore'de bir eve misafir oluyoruz. Geleneksel çizgilerle çağdaş bir mimariyi birleştiren, iç mekânlarında ise son derece modern bir tarzı yansıtan bu şık müstakil eve yakında bakalım.

profil
BT Ekip
06.11.2016
Doğayla uyumla çağdaş bir mimari

Pek çok uzakdoğu ülkesi doğal kaynaklar ve iklim bakımından oldukça avantajlı ve zengin topraklara sahiptir. Güney Kore de bu ülkelerden bir tanesi. Yeşilin her tonunun görülebileceği harika bir vadiye kurulan bu ev, bulunduğu yere de uyumlu olarak doğayla uyumlu bir üslupla tasarlanmış. Bir kenarı kısa bir U biçimindeki yapının ortasında kalan bölüm yeşil alan olarak tasarlanmış ve bu bölümün evin toplam alanına oranı bir hayli yüksek. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Doğayla uyumla çağdaş bir mimari

Bahçe mobilyaları yaz aylarında bahçe kullanımını son derece keyifli hale getirseler de, diğer mevsimler de doğal koşullardan korunmaları için saklanmaları gerekir. Ve genellikle oldukça hacimli olan bu türden mobilyaları saklamak zor ve zahmetli bir iştir. Bu evde bu soruna basit ama oldukça etkili bir yanıt verilmiş. Kırmızı ateş tuğlaları üzerine dayanıklı ahşap malzeme kullanılarak yapılan bu açık hava oturma alanı, her türlü mevsime ve yağışa dayanıklı olmasının yanı sıra son derece şık bir tarza sahip. 

Doğayla uyumla çağdaş bir mimari

Evin dış hatları oldukça geleneksel bir çizgiye sahip olsa da, iç mekânlarda dünyanın hemen her metropolünde bulunabilecek türden modern bir evle karşılaşıyoruz. Elbette bu iç mekânların kendilerine özgü bir karakteri olmadığı ve pek çok benzerinin bulunabileceği anlamına gelmiyor. Özenle seçilmiş ve bir kısmı da özel olarak tasarlanmış mobilyaların kullanıldığı bu oturma odası kesinlikle özgün ve şık bir tarzı yansıtıyor.

 Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Doğayla uyumla çağdaş bir mimari

Geniş ve düz tezgâhı, yine çok geniş evyesi ile dikkat çeken bu mutfak, adeta profesyonel beklentileri bile karşılayabilecek düzeyde bir ortam sunuyor. Uzakdoğu mutfağında her türlü deniz ürününün çok önemli bir yere sahip olduğunu bilmeyen yoktur. İşte bu geniş ve şık mutfak bu deniz ürünlerinin karmaşık hazırlama usüllerine dayanabilecek rahat ve konforlu bir ortam sağlıyor. 

Doğayla uyumla çağdaş bir mimari

Çocuk odalarında yerden tasarruf etmek için ranza ve benzeri çift katlı mobilyaların kullanılması sıkça başvurulan bir yöntemdir. Ancak bu evin mimari bu konuyu farklı bir tarzda ele almış. Çocuk odası içinde mini bir loft tasarlanmış. Alt katta çocuklar için çalışma masaları, üst katta ise uyku bölümü yer alıyor. Gerçekten orijinal ve dikkat çekici bir tasarım. 

Doğayla uyumla çağdaş bir mimari

Eğimleri yüzünden tasarım imkânları bakımından sıkıntılı bölümler olan çatı araları, çalışma ve dinlenme alanları için oldukça elverişlidir. Evin en üst noktasındaki manzaraya da hakim olan bu çatı araları, evde sürüp giden hayattan ve gürültüden tamamen bağımız sakin bir oda arayanlar için mükemmel bir ortam sunar. Buradaki çalışma odası da tam olarak bu niteliğe uyuyor. 

Doğayla uyumla çağdaş bir mimari
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog