YAŞAM - EV

Huzur dolu bir ev

Sofistike mimarisi, tarz sahibi iç mekan dekorasyonları, huzur verici ve dinlendirici güzelliği ve incelikle tasarlanmış detaylarıyla hayallerimizi süsleyen bir eve konuk oluyoruz.

profil
BT Ekip
31.12.2015
Huzur dolu bir ev
Ukrayna'da yer alan bu göz kamaştırıcı ev doğayla uyum içinde olmasıyla da dikkat çekiyor. Doğallığın dingin ve samimi dokusunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz evin dekorasyon ve mimarisinin baş rolünde ahşap var.

 Lafı hiç uzatmadan şehrin telaşından kurtulup gitme hayallerimizi süsleyecek olan bu tılsımlı evi gezmeye başlayalım isterseniz. 

Homify

Soğuk bir kış akşamında yapraklarını dökmüş çıplak ağaçlarla dolu bir ormanın içinde tüm doğallığı ve ihtişamlı sıcaklığıyla parıldayan ve içimizi ısıtan evin dış cephesi ahşap malzemenin naturel formu ile doğaya eşlik ediyor. Minimal bir tasarım anlayışına sahip olmasına rağmen detaylarıyla görkemli mimari hem estetik açıdan hem de ekolojik sebeplerle örnek gösterilecek ve şehirlerin kalabalığında özlediğimiz bir manzara meydana getiriyor. 

Huzur dolu bir ev

Salonda karşımıza çıkan manzara ise huzurun resmi olarak tanımlanabilir. Konforun sofistike bir şıklıkla buluştuğu mobilya tercihlerinde dinlendirici yumuşak renkler kullanılmış. Yüksek tavanlı yaşam alanında her bir detay birbiriyle kusursuz bir uyum içinde.  Televizyon ünitesinin altında yer alan modern şömine odadaki dingin atmosferi perçinlerken, tuğla duvarların ahşap panellerle bir araya gelişi de odaya doğal bir hareketlilik kazandırıyor. 

Huzur dolu bir ev

Mutfak da evin geneline yayılmış olan modern estetikten payını almış ancak tıpkı oturma odasında konforun ön planda tutulduğu gibi, burada da fonksiyonellik odaklı bir tasarım ve dekorasyonla karşılaşıyoruz. Geniş çalışma tezgahı, oturma alanını da içinde barındıran modern tarzlı büyük mutfak adası ve pürüzsüz dolaplar göz alıcı bir sadelik ve işlevli bir kullanım alanı yaratıyor. 

Huzur dolu bir ev

Evin ön cephesinde ikinci bir oturma odası daha bulunuyor. Bu oturma odası misafirlerin ağırlandığı diğer salondan çok daha sakin ve minimal bir tasarım anlayışıyla dizayn edilmiş. Yumuşak bej ve krem rengi tonlarının iç içe geçişi dinlendirici bir estetik oluşturuyor. Duvar boyunca uzanan ahşap kütüphane ise odanın ana karakterini belirleyen tasarım unsuru olmuş. 

Huzur dolu bir ev

Salonda gördüğümüz mavi ve beyaz tonlarının benzer şekilde harmanlanmasını yatak odasında da görüyoruz. Mavinin kırçıllı tonu, ahşap tonları ve diğer yumuşak renklerin bir araya gelişiyle dinlendirici ve şık bir ambiyans ortaya çıkıyor. Yatak başının dayandığı duvardaki ahşap duvar dekorasyonu ise evin geneline hakim olan naturel etkinin bir devamı niteliğinde ve yatak odasını sıradanlıktan kurtaran en önemli tasarım öğesi olarak öne çıkıyor. 

Huzur dolu bir ev

Yatak odasına giden koridor da ayrıntılı dekorasyon sürecinde ihmal edilmemiş ve burada da  yoğun kullanılan yaşam alanları kadar şık ve etkili bir dekorasyon oluşturulmuş. Ahşap duvar paneli rustil bir doku yaratırken, modern dresuar ve puf da koridoru boş ve işlevsiz bir alan olmaktan kurtarıyor. 

Huzur dolu bir ev

Banyo ise sıradan bir banyo olmanın çok ötesinde, pırıl pırıl ve göz alıcı tasarımıyla lüks bir yaşam alanı adeta. Mermerin seçkin dokusunun ahşap doğallığının sıcak estetiğiyle birleştiği banyoda zarafet, şıklık, ferahlık, sadelik, görkem ve fonksiyonellik bir arada bulunuyor. Banyoda kullanılan ahşap paneller, evin diğer yaşam alanlarında kullanılandan daha farklı bir doku ve desene sahip. Duvar panellerindeki uzun ince çizgiler banyonun yapısal olarak daha derin ve geniş görünmesini sağlıyor. Çift lavabonun üzerinde yer alan çerçevesiz ayna minimal ve yalın bir tasarım anlayışını simgelerken parlak mermer duvar ve zemin kaplamaları da  alana seçkin bir asalet katıyor. 

Huzur dolu bir ev
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog