YAŞAM - EV

Jumbo, İtalyan tasarım markası Baci Milano ile iş ortağı oldu

Sofra ürünleri markası Jumbo, İtalya’nın dünyaca ünlü tasarım markası Baci Milano’nun Türkiye’deki resmi partneri olduğunu açıkladı. Konu ile ilgili bilgi veren Jumbo Genel Müdürü Sami Hotak, “Jumbo’nun temelinde el işçiliği, özen ve zanaatkarlık var. İtalya’nın en önemli tasarım markalarından Baci Milano’nun güncel tüm koleksiyonlarını Türkiye’ye getireceğiz” dedi

Jumbo, İtalyan tasarım markası Baci Milano ile iş ortağı oldu

76 yıllık sofra ürünleri markası Jumbo, İtalya’nın dünyaca ünlü tasarım markası Baci Milano’nun Türkiye’deki resmi partneri oldu. Jumbo, İtalyan Baci Milano’yla ‘partnerliğini’ Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Ambiyans Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nda duyurdu. Baci Milano’nun birbirinden şık sofra ev dekorasyonu koleksiyonları, seçili Jumbo mağazalarında ve jumbo.com.tr’de satışa sunulacak.

Baci Milano kurucuları Silvia Arienti ve Giovanni Colombo’nun da katıldığı fuarda konuşan Jumbo Genel Müdürü Sami Hotak, şöyle konuştu: “Jumbo’nun temelinde el işçiliği, özen ve zanaatkarlık var. Hikayesinde de mottosunda da tasarım, odağın merkezinde. Baci Milano’nun DNA’sında da aynı tasarım tutkusu yer alıyor. Baci Milano’nun Türkiye’deki resmi partneri olmaktan dolayı mutluyuz. Amacımız markanın güncel tüm koleksiyonlarını Türkiye’deki tasarım severler için ulaşılabilir hale getirmek. Baci Milano’nun 6 farklı temadan ve toplamda 700'ü aşkın parçadan oluşan 2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu Mart ayı itibariyle seçili Jumbo mağazalarında yer alacak.”

Baci Milano kurucusu Silvia Arienti ise Jumbo gibi güçlü bir mirasa sahip, tasarımlarıyla uluslararası ödüller alan dünya çapında bir markayla partner olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti: “Tüm yeni koleksiyonlarımızı, Jumbo güvencesiyle ve İtalya ile eş zamanlı Türk tasarım severlere sunacak olmaktan dolayı çok mutluyuz. Türkiye tasarım ilhamı açısından çok heyecan verici özelliklere ve antik geçmişe sahip bir ülke. Türk mitolojisindeki efsanelerden aldığımız ilhamla, 2023 İlkbahar/Yaz koleksiyonumuz için Kozmo adını verdiğimiz bir tema hazırladık. Altın işlemeli sofistike ürünlerin yer aldığı Kozmo temasında klasik parçaların yanı sıra; tütsülük ve şekerlik gibi çok sevileceğine inandığımız antik semboller de bulunuyor.”

Önceki ve Sonraki
Haberler