YAŞAM - EV

Moda tutkunları için giyinme odaları

Moda tutkunlarına, giyimine özen gösterenlere, iki gün üst üste asla aynı şeyi giymeyenlere, her sabah hevesle ve özenle yeni kombinler yaratanlara ve modada yeni trendleri hiç kaçırmayanlara sıradan bir gardırobun asla yetmeyeceğini biliyoruz. İşte Homify'ın derlediği birbirinden farklı giyinme odası örnekleri ve giyinme odalarının olmazsa olmazları...

profil
BT Ekip
15.04.2018
Moda tutkunları için giyinme odaları

Her geçen gün gelişen ve yaygınlaşan moda akımlarının ve modern hayatın modern şehir insanlarına kazandırdığı alışkanlıkların dış görünüş ve dolayısıyla da giyim kuşama verilen önemi giderek daha da arttırdığı da bir gerçek. Artık hepimiz tarzlarımızı, karakterlerimizi, yaşadığımız hayatı ve hatta hedeflerimizi seçtiğimiz kıyafetlerle yansıtıyoruz. İşte bu yüzden de dolabımızdaki kıyafetler, ayakkabılıklarımızdaki ayakkabı modelleri ve tabii ki her gün taktığımız aksesuarlar günbegün artıyor. Bunun dekoratif sonucu da, yatak odalarına sıkışan giysi dolaplarının yavaş yavaş yok olması ve ayrı ve bağımsız bir yaşam alanı olarak giyinme odası dizaynlarının ortaya çıkması olarak kendini gösteriyor. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Eğer evinizde giyinme odası olarak ayırabileceğiniz fazladan geniş bir odanız varsa çok şanslısınız. Çünkü doğru bir tasarımla giyinmek artık sizin için bir şölene dönüşebilir. Giyinme odalarının çoğunda tercih edilen açık dolap sistemleri, seçeceğiniz kıyafetleri ararken görüşünüzü arttırarak kolaylık sağlıyor ve böylece çok daha düzenli bir şekilde aradığınızı bulabiliyorsunuz. Yeterince geniş bir alana yerleştirilen büyük bir çekmeceli aksesuar adası da hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan eşsiz bir giyinme odası mobilyası. 

Moda tutkunları için giyinme odaları

Tavan arasını giyinme odasına dönüştürmek de işlevsiz bir alanı değerlendirmenin en ideal ve verimli yollarından biri. Bu küçücük ve tavan eğiminden dolayı başka bir yaşam alanı için fazlaca basık olan alan kusursuz bir giyinme odası olarak değerlendirilmiş. Yüksek tavanlı yere kıyafet dolapları, tavanın alçaldığı yerlere ise çekmece ve ayakkabılıklar yerleştirilerek verimli ve şık bir tasarım uygulanmış. Benzer bir tasarım tüm dar ve küçük tavan arası alanlarına uygulanabilir. 

Moda tutkunları için giyinme odaları

Giyinme odalarının olmazsa olmazlarından biri de pek tabii ki aynalar. Kombininizi yaptıktan sonra kendinizi değerlendirmek için ihtiyaç duyduğunuz bu hayati unsur, mümkün olduğunca geniş olmalı ve aydınlık bir yerde konumlanmalı. Ayrıca yeterince geniş alana sahipseniz giyinme odanıza makyaj masası ve makyaj aynası da eklemeyi düşünebilirsiniz

Moda tutkunları için giyinme odaları

Eğer açık dolapların toz açısından kıyafetlerinize zarar vereceğini düşünüyorsanız giyinme odanızda şeffaf dolap kapaklarını da tercih edebilirsiniz. Böylece hem giysilerinizi korunaklı bir yerde saklamış olursunuz, hem de ne giyeceğinize karar verirken işiniz kolaylaşmış olur. 

Moda tutkunları için giyinme odaları

Giyinme odaları dekorasyonlarında en önemli noktalardan biri de aydınlatma. Doğru renklerde doğru kombinler yaratabilmek için kıyafetlerinizi olabildiğince aydınlık bir ortamda seçmelisiniz. Bunun için de eğer yeterince doğal ışık alan bir giyinme odanız yoksa sergi salonlarında ya da mağazalarda kullanılanlar gibi hareketli ve istediğiniz noktayı aydınlatabileceğiniz ışıklandırma sistemleri ideal. 

Moda tutkunları için giyinme odaları

Oturma alanları ve puflar da giyinme odalarının vazgeçilmez unsurlarından. Unutmayın ki kıyafetinizi seçerken ve giyinirken hem sizin için bir dinlenme koltuğunun, hem de üzerine kıyafetlerinizi serebileceğiniz bir alanın yakında bulunması şart. Yani giyinme odanızı hemen giyinip çıkacağınız bir alan gibi değil, her şeyiyle, her gün belirli bir vakit geçireceğiniz bir yaşam alanı olarak düşünün ve tasarlayın. 

Moda tutkunları için giyinme odaları

Giyinme odaları elbette sadece kıyafetler ve ayakkabılar için değil, aynı zamanda kombininizi tamamlayan aksesuarlarınızı sergilemek için de önemli. Bunun için odanızın bir bölümünde mutlaka aksesuarlarınızı seçerken işinizi kolaylaştıracak şekilde düzenli raf ve askılar bulunması gerekiyor. 

Moda tutkunları için giyinme odaları
Önceki ve Sonraki
Haberler