YAŞAM - HABER

Biriz Dayanışma Derneği’nden 6 Şubat depremzedeleri yararına bağış gecesi

Biriz Dayanışma Derneği, kuruluşunun birinci yılında Esma Sultan Yalısı’nda bağış gecesi gerçekleştirdi. Gecede, 6 Şubat deprem bölgesindeki kadın, çocuk ve gençlerin yaşam kalitelerini artırma projeleri için yüksek miktarda bağış toplandı

profil
BT Ekip
16.05.2024
Biriz Dayanışma Derneği’nden 6 Şubat depremzedeleri yararına bağış gecesi

6 Şubat 2023 günü yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin sonrasında bölge halkına destek olmak amacıyla kurulan Biriz Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri Ayça Aytaç, Işın Yıldırım, Dilşat Arpacıoğlu, İpek Yönder, Rabia Bakıcı Güreli, Bulut Reyhanoğlu ve Neşe Bilici Öksüz, derneğin kuruluşunun birinci yılında Esma Sultan Yalısı’nda bir bağış gecesi düzenledi.

2023 Mart ayından bu yana, deprem bölgesindeki kurumlarla iş birliği yaparak sorunları tespit eden ve çözümler üretmek için çalışan Biriz Dayanışma Derneği, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma alanında BİR iz bırakıyor. Bu özel gecede, fırsat eşitliği yaratarak adil bir dünyada yaşama hayaliyle deprem bölgesindeki kadın, çocuk ve gençlerin yaşam kalitelerini artırma projeleri için katılan davetlilerin destekleriyle yüksek miktarda bağış toplandı. 

Gecede konuşma yapan Biriz Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rabia Bakıcı Güreli, “Bu gece elde ettiğimiz gelir ile ihtiyaç bölgelerinde eğitim, yetkinleştirme ve beceri geliştirme odağıyla dezavantajlı kadınlar, çocuklar ve gençlerin sosyal refahını artırmayı hedefliyoruz. Kalıcı dayanıklılık kazanmalarını sağlamak ve eşitlikçi hayat sonuçlarına ulaşmaları için hazırladığımız projeleri hayata geçirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Biriz Dayanışma Derneği, birinci yılında eğitim, güçlendirme ve beceri geliştirme odaklı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog