YAŞAM - HABER

Victoria’s Secret ve Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği’nden 200 kadına ücretsiz mamografi desteği

Kadın kanserlerine yönelik çalışmalar için global bir fon sağlayan Victoria’s Secret, Türkiye’de de meme kanserine karşı mücadele etmeye devam ediyor. Victoria’s Secret Türkiye bu yıl, Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile bir iş birliği gerçekleştiriyor. İş birliği kapsamında Victoria’s Secret; Ekim ayı boyunca mağazadan ve online’dan yapılacak sutyen satışlarından elde edeceği gelirin bir kısmını derneğe bağışlayacak. Derneğin web sitesindeki formu doldurarak başvuran 200 ihtiyaç sahibi kadına ücretsiz mamografi taraması sağlanacak

Victoria’s Secret ve Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği’nden 200 kadına ücretsiz mamografi desteği

Victoria’s Secret Türkiye, dünyada en çok görülen kanser türü olan meme kanserine karşı farkındalık sağlamak amacıyla, proje ve çalışmalarını Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile yürüteceğini açıkladı. Bu önemli iş birliği, geçtiğimiz günlerde Feriye’de düzenlenen özel bir lansmanla duyuruldu. Ebru Akel’in moderatörlüğünde gerçekleşen lansmanda; Victoria’s Secret Türkiye Direktörü Dilek Öziş, markanın dönüşümü ile yenilenen vizyonu ve meme kanserine yönelik dünya çapında gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerini ve çalışmaları anlattı. Dilek Öziş, “Victoria’s Secret olarak kadın kanserlerine yönelik çalışmaları desteklemek üzere global bir fon hayata geçirdik. Bunun yanı sıra gerek ürünlerimizle gerekse farkındalık çalışmalarımızla kadınların yanında olmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş da şunları söyledi: “Dernek çatısı altında başta meme kanseri olmak üzere jinekolojik kanserler konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapıyor ve maddi olanakları kısıtlı hastaların tedavisini üstleniyoruz. Sosyal ve psikolojik alanda kadınları desteklemeye de çalışıyoruz. Örneğin Pinkline projemizle online ortamda, aktif kanser hastası kadınlara ücretsiz psikoterapi ve beslenme danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Ayrıca, tedavisi sırasında saçları dökülen kadınlara peruk bağışlayarak onlara moral aşılıyoruz.”

Erken evrelerde tespit edilen meme kanserlerinin hem tedavilerinin daha başarılı olduğunu, hem de yaşam kalitesinin önemli ölçüde artırdığını vurgulayan Acıbadem Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cihan Uras da, meme kanserine yönelik doğru bilinen yanlışları ve tedavi sürecinde yapılması gerekenlere yönelik değerli bilgileri konuklarla paylaştı.

Victoria’s Secret, Ekim ayı boyunca mağazalarda ve online’da satılan sütyenlerden elde edilen gelirin bir kısmını Pembe İzler Derneği’ne bağışlayacak. İhtiyaç sahibi 200 kadına ücretsiz mamografi çektirecek olan Victoria’s Secret, hayati önem taşıyan kritik bir noktaya da destek vermiş olacak. Mamografi başvuruları ise Pembe İzler Derneği’nin web sitesi üzerinden doldurulacak olan form ile yapılacak. Mamografi başvuru forumuna https://www.kadinkanserleridernegi.org/mamografi adresinden ulaşabilirsiniz.

Victoria’s Secret mağazalarında ve online sitesinde satışa sunduğu Body by Victoria Ameliyat Sonrası Sutyeni, mastektomi ameliyatı olan binlerce kadının ihtiyacını karşılamak için özel olarak tasarlandı. Yumuşak kumaşı, balensiz yapısı ile mükemmel bir konfor sunan Body by Victoria Ameliyat Sonrası Sutyeni, özel ceplere sahip iç astarları sayesinde protezlerin rahatlıkla yerleştirilmesine imkan sağlıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler