YAŞAM - KEŞİF

Organik kahvaltının Living Karma hali

İstanbul’un kalabalığından sıkıldığımda ve biraz uzaklaşmak istediğimde Zekeriyaköy’de şahane bir mekan keşfettim. İsmi Living Karma Turkey.

Organik kahvaltının Living Karma hali
Living Karma aslında bir mobilya mağazası. Mazisi 2002 yıllarına dayansa da Living Karma 4 senelik bir marka. Bali’de kendi ürettikleri mobilyaları Türkiye’ye getirerek satışını yapan iki arkadaş Yakup Çelik ile Michel Schoppe’in ortak girişimi olan bir proje bu.

Birçok tasarım ürünün yer aldığı Living Karma’da mobilya fiyatları bizim adını iyi bildiğimiz o çok şubeli markaların fiyatlarından çok çok daha uygun. Lakin o çok şubeli markalara da ürün verdiklerini öğrendim kendilerinden. Yeni evleneceklere, evini yenileyeceklere duyurulur.

Mobilya sektöründe çıtayı tepeye çıkarınca keyifli showroomlarının içerisinde bir kafe açmaya karar vermişler bundan birkaç ay önce. Çok da iyi yapmışlar lakin bu kafe öyle pek de bildiğimiz şeyleri servis eden cinsten bir mekan değil. 

Organik, daha doğrusu doğal bir menü ortaya koyan Living Karma’da sadece kahvaltı, sandviç ve salata seçenekleri mevcut. Sandviçlerde avokadolu, baharatlı ton balıklı, tavuklu ve hindili gibi çeşitler var. Fiyatları 12 TL. Salatalarda da yine avokado, pancar, ton balık ve yaz salata adını verdikleri keyifli, sağlık dolu tabaklar var. Fiyatları 19 TL.

Living Karma’nın en iddialı olduğu konu ise kahvaltısı. Acai Bowl diye bir seçenekleri var mesela. İçerisinde acai mix, granola, meyveler, hindistan cevizi, badem, kaju ve fındık olan tam bir atom bombası. Yani öyle ki onu yiyince üç gün başka hiçbir şey yiyemezsiniz. O derece besleyici, o denli doyurucu. Fiyatı ise 19 TL. Acai Bowl dışında bal, ananas ve cevizle ya da fıstık ezmesi ve havuç ile karıştırılmış granola kaseleri var. 16 TL gibi bir rakamdan servis ediyorlar.

Bunlar dışında pankek ve çırpılmış yumurta seçenekleri de var ama Living Karma’nın benimle bağ kurmasına sebep olan ana mevzu brunch sistemleri. 18 çeşit ürünün yer aldığı brunch menüsünde söğüş, reçel, tereyağ, avokado, göz yumurta, çırpılmış yumurta, zeytin, ezine peyniri, French toast, kekikli ızgara patates, ev yapımı nutella, granola, pankek, fırınlanmış pancar, ithal peynir, tunmousse (Çerkez tavuğunun ton balığı hali gibi), çörek otlu peynir ve mevsim meyveleri gibi şeyler var. Eğer bu ürünlerden 4 tanesini seçerseniz kişi başı 25 TL gibi bir rakam ödüyorsunuz. (Ondan sonraki her ekstra ücret 6 TL üzerinden fiyatlandırılıyor. Çaya da ekstra para vermiyorsunuz.). Mesela dört kişi kahvaltıya gittiğinizi varsayarsak toplamda 100 TL’ye 12 farklı kahvaltılık ürünü masaya sipariş edebiliyorsunuz. Süper sistem bence.

Kafe özelliğinin dışında aynı zamanda bir Juice & Smoothie Bar burası. Yoğurt, ıspanak, kereviz sapı, brokoli ve yeşil elmadan yapılan Yeşil Shake favori smoothie’im diyebilir, sizlere tavsiye edebilirim. Bunun dışında Avo Shake, Fıstık Shake, Çilek Shake ve Kahve Shake isminde smoothie’ler de mevcut. Fiyatları 14 TL. Sağlıklı meyve sularından da İlaç adını verdikleri, elma, kereviz ve zencefilden meydana gelen karışımları favorim. Onun dışında Limon Mafyası dedikleri greyfurt, limon ve zencefil karışımı içecek de en çok tercih edilenler arasındaymış. Bir dahakine artık. Juice fiyatları 12 TL.

Önceki ve Sonraki
Haberler