YAŞAM - KEŞİF

Kendimizi keşfetmenin yeni bir yolu: İnsan dizaynı sistemi

Kendimizi ve hayat amacımızı bulma yolunda son günlerde konuşulan yöntemlerden biri de İnsan Dizaynı Sistemi... Dizaynını Yaşama Rehberi Lena Boynuinceoğlu Astroloji, Hindu Çakra Sistemi, Kabala ve I’Ching gibi kadim sistemler ile Genetik, Kuantum Fiziği, Biyokimya gibi modern bilimlerin sentezi olan İnsan Dizaynı Sistemi'ni anlattı...

profil
BT Ekip
16.06.2021
Kendimizi keşfetmenin yeni bir yolu: İnsan dizaynı sistemi

Eşsiz bir tasarımla, kendimize ait özellikler ve yaşam amacımızla dünyaya geliyor olmamıza rağmen kim olduğumuzdan çok, kim olmamız gerektiğinin anlatıldığı bir sistemin içinde büyüyoruz. Kendimizi bilmeden, maruz kaldığımız pek çok etken ve koşullanma sonucu “olduğumuzu sandığımız” ya da “olmaya çalıştığımız” kişiliklerle günden güne tek-tipleşerek özümüzden uzaklaştığımız bir yaşam sürüyoruz. İnsan Dizaynı Sistemi ise sizi, bugüne kadar hiç bahsedilmemiş olan, tanışmamış olduğunuz bir sizle yani eşsiz gerçeğinizle tanıştırıyor ve yaşamaya geldiğiniz hayatı deneyimlemenizi sağlıyor.


Astroloji, Hindu Çakra Sistemi, Kabala ve I’Ching gibi kadim sistemler ile Genetik, Kuantum Fiziği, Biyokimya gibi modern bilimlerin sentezi olan İnsan Dizaynı Sistemi farklılaşma bilimi olarak adlandırılıyor. Ra Uru Hu tarafından dünyaya duyurulan bu sistem her birimizin parmak izlerimiz gibi eşsiz olduğunu, farklı şekillerde işlediğimizi gösteriyor. Bizi diğerlerinden farklı kılan özelliklerimize, tasarımımıza ve işleyişimize ait bilgilerin görülmesi için doğum tarihimiz, saatimiz ve yerimiz aracılığı ile çıkarılan bize ait insan dizaynı haritalarından yararlanılıyor.


İnsan dizaynı haritaları sahip olduğumuz tasarımla hayatı nasıl deneyimleyeceğimiz konusunda rehberlik yaparak kullanım kılavuzumuz görevini görüyor. Bu haritalar bizi biz yapan özelliklerimizi, potansiyelimizi, yeteneklerimizi, enerjimizi yanlış kullanmamıza sebep olabilecek muhtemel konularımızı gösterirken dünyayla etkileşim kurmak için nasıl tasarlandığımızı anlamamıza ve çevremizin etkisine nerede duyarlı olduğumuzu, nerede başkalarını etkileme ihtimalimizin olduğunu görmemize de yardımcı olur. İnsan dizaynı sistemi iç rehberlik sisteminizin nasıl çalıştığını yani nasıl karar almamız gerektiğini de gösterir ve yaşam deneyimimizi büyük ölçüde geliştirebilecek kararlar alabilmemiz için bize pratik teknikler sunar. 


Katman katman ve derinlemesine bilgi sunan insan dizaynı sisteminin ilk adımı, en yüzeydeki bilgilerin paylaşıldığı ama en büyük dönüşümlerin yaşandığı dizaynını yaşama atölyesidir. Bu çalışmada öncelikli olarak sistemin ve sistemin temeli hakkında ardından da kendiniz ve çevrenizdeki diğer tasarımlar (dokuz merkez, tanımlı ve tanımsız merkezlerin etkileri, karar mekanizmaları iç-dış otoriteler, dört tip, tiplere ait stratejiler) hakkında bilgi edinirsiniz. Bu sayede hem kendinizi hem diğer tasarımları yakından tanır ve nasıl işlediklerini, birbirleri ile nasıl daha iyi etkileşim içinde olduklarını öğrenirsiniz. Tüm bu bilgileri hayatınıza alıp deneyimlediğinizde de hayatınızı kendiniz olarak yaşama ve bunun getirdiği dönüşümlerden, avantajlardan faydalanma şansı elde eder, aynı şansı çevrenizdekilere de tanırsınız. 

Mutlaka okuyun: Mutluluk getiren 15 alışkanlık


Önceki ve Sonraki
Haberler