YAŞAM - KEŞİF

Hindistan cevizi yağı kullanmanın 6 yolu

Hindistan cevizi yağı son yıllarda hayatımıza giren bir ürün. BT Ekip olarak hem kokusu hem de faydaları ile kısa zamanda vazgeçilmezimiz haline gelen hindistan cevizi yağını kullanmanın 6 yolunu anlattık.

profil
BT Ekip
25.05.2019
Hindistan cevizi yağı kullanmanın 6 yolu

Organik hindistan cevizi yağından en çok dudak peelingi olarak memnunum. Çatlamış ve kurumuş dudakları en hızlı ve en tatlı şekilde nemlendiriyor. Yan etkisi olmayan tamamen doğal bir ürün arıyordum Ecowera Organik Hindistan Cevizi Yağı'nı denedim gayet memnunum. 


Organik hindistan cevizi yağı yaklaşık iki yıldır mutfaktan eksik etmediğim bir ürün. Denemek için aldığımda hayatımda bu kadar yer tutmasını beklemiyordum. Pilav hariç tereyağı  yerine  her yemekte ve kahvaltıda tercih ediyorum. Salata sosları ve sütlü soğuk kahve tarifleri için de gayet egzotik bir alternatif :) 


Organik hindistan cevizi yağını çocuğumda kullanıyorum. Vücudu kuru ve zaman zaman egzamaları ortaya çıkıyor. Nemlendirme amaçlı kullanıyoruz. Normal nemlendirici kremlerle günde iki kez nemlendirmemiz gerekirken, hindistan cevizi yağı kullanmaya başladığımızdan beri günde 1 kere nemlendirmemiz yeterli oluyor. 


Ben hindistan cevizini neredeyse her şeyde kullanabilirim özellikle kokusu nedeniyle çoğu üründe tercihim hindistan cevizi aromalı olması… Organik hindistan cevizi yağını ise  şu sıralar saçlarım için kullanıyorum. Saç serumları yerine doğal bir alternatif olarak görülebilir. Ayrıca saçlarıma yıkamadan 1-2 saat önce sürüp bekletiyorum. Düzenli ve uzun süreli kullanırsanız saç uçlarındaki kırılmalar da azalıyor. 
 


Kuruyup, sertleşen tırnak etlerime, çabuk kırılma eğilimi gösteren tırnaklarıma hindistan cevizi yağı ile masaj yapıyorum. Zayıflayan tırnakların güçlenmesi için mükemmel bir seçenek olabilir. 


Hindistan cevizi yağını vücudumu ve yüzümü nemlendirmek için kullanıyorum.  Hoş kokusuyla ideal bir bakım yağı alternatifi. Çok az bir miktarını avucumda ısıtıp uyguluyorum. Yağlı bir his bırakmıyor, cilt kolayca emiyor… Hoş ve sağlıklı bir ışıltı bırakıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler