YAŞAM - KEŞİF

Buse Terim’den Bodrum’da 8 mekan önerisi

Yılın en keyifli zamanı geldi… İstanbul’daki yoğun iş temposuna ve tabii lig dönemine ailece mola verdiğimiz Bodrum günleri başladı. Sizler için lezzetlerinden ve etkinliklerinden keyif aldığım 8 mekan önerisi paylaşıyorum.

profil
Buse Terim
18.06.2019
Buse Terim’den Bodrum’da 8 mekan önerisi

Sadece annemin pastanesi olması sebebiyle değil gerçekten Türkbükü’nde kaliteli tatlı arayışına cevap veren bir adres olduğu için paylaşıyorum. Magnolia Pudding’ten eklerlere, özel günler için yaptırabileceğiniz pastalardan, tuzlu atıştırmalıklara kadar farklı birçok tadı bir arada bulabileceğiniz bir yer. Ayrıca kahvaltınıza ekleyebileceğiniz, günlük yapılan taze kruvasan, açma, poğaça gibi lezzetler de fazlasıyla cezbedici. 

Adres: Göltürkbükü Mahallesi, Şht. Gaffur Kaynar Cd. No:8, 48483 Bodrum/Muğla
 


Hatice Teyze geçtiğimiz sene yenilediği dükkânı ile birbirinden farklı ürünleri bir arada bulabileceğiniz bir adres. Özellikle yaz aylarında aldığım güneş yağı benim favorilerimden. Çocuklar için de farklı birçok ürünü bulabilirsiniz. Bebek tarhanası, erişteleri, bebek yağı başta olmak üzere tüm ürünleri taze ve doğal.

Adres: Cumhuriyet Cd. No:91/4 Ortakent, Bodrum
 


The Bodrum Edition Hotel’in içerisinde her Cumartesi 12.00-16.00 arasında İstanbul Arnavutköy’den tanıdığımız glütensiz ve şekersiz cafe “Gabfoods” Gab’s Saturday Brunch adı altında servis veriyor. Bu brunch’ta acai bowl, avokadolu tost gibi sağlıklı seçenekler bulmanız mümkün.

Adres: Dirmil Mahallesi, Balyek Caddesi No 5A Yalıkavak Muğla 48990, 48 Bodrum


Bu sene Gölköy’de yeni açılan Bozukbağ Kahvaltıcısı 12 dönümlük bir arazi içerisinde yer alıyor. Odun ateşinde pişen menemen, yumurta gibi lezzetlerin yanı sıra kendi seralarında yetiştirdikleri domates, salatalık gibi ürünler de taze taze masanıza geliyor. Her gün saat 09:00-17:00 arası servis mevcut. Burası çocuklarınızla da tercih edebileceğiniz bir mekan. Siz kahvaltı ederken çocuklarınız da ördek, horoz, tavus kuşu gibi hayvanları yakından görebilir. 

Adres:  Gölköy mah. Bülent Ecevit cad.No:138 
 


Bodrum’da farklı bir konser arayışı içindeyseniz 22 Haziran’da Rixos Premium Bodrum’da ilk kez konser verecek olan Rus Rodion Gazmanov'u dinleyebilirsiniz. Sonrasında 27 Temmuz’da Kazka ve 24 Ağustos’ta Julia Volkova konserleri de olacak.

Adres: Zeytinlikahve Mevki, 48400 Rixos Premium/Bodrum


Bodrum’da benim de gün batımını seyretmeyi en sevdiğim yer Gümüşlük’teki Limon. Burada Myndos antik kenti, Kardak adaları ve muhteşem deniz manzarası karşısında lezzetli sofralarda buluşabiliyorsunuz. 

Adres: Kardak Cad. No: 7 Gümüşlük/Bodrum
 


Bu yaz Yalıkavak’taki Kavanoz da Limon’a alternatif olarak ziyaret edebileceğiniz yerlerden. Hem yemekleri ve kokteylleri hem de müzikleri çok başarılı.

Adres: Yalıkavak Mahallesi, Barış Cd. No:3, 48400 Bodrum
 


Konacık’ta bulunan Zai Bodrum’un içerisinde muhteşem bir kütüphane var. Aynı zamanda İstanbul’dan bildiğimiz Petra Coffee ve Chado Tea de burada yer alıyor. Ayrıca 28-29-30 Haziran’da Zai’de bir kahve festivali düzenleniyor.

Adres: Çırkan Mahallesi, Halide Edip Adıvar Cad. No:7, 48400 Bodrum
 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog