YAŞAM - TEKNOLOJİ

17. İstanbul Bienali ve Apple iş birliği ile ‘Kuşlar ne düşünüyor?’ yaratıcı atölyeleri 24 Eylül'de Apple Bağdat Caddesi'nde başlıyor

Apple; 17. İstanbul Bienali ve İKSV Alt Kat iş birliğiyle çocuklar ve ailelerini, gözlem ve aktif dinleme yoluyla kuşların dünyasını keşfedecekleri bir yolculuğa çıkıyor. Apple Store Bağdat Caddesi’nde güncel sanatçılarla iPad kullanarak video, fotoğraf, ses, hareket ve birçok alandaki etkinliğe katılabilir, bu dünyayı hep birlikte keşfedebilirsiniz. İşte yaratıcı atölyeler, tarihleri ve içerikleri

17. İstanbul Bienali ve Apple iş birliği ile ‘Kuşlar ne düşünüyor?’ yaratıcı atölyeleri 24 Eylül'de Apple Bağdat Caddesi'nde başlıyor

24 Eylül Cumartesi

14:00 – 15:30

Apple Bağdat Caddesi

9-11 yaş arası çocuklar ve ailelerle, iPad’de Procreate kullanarak kanatlı dostlarımızı korumak için rengarenk çıkartmalar tasarlanacak. Güncel sanatçı İnci Furni, kent hayatının kuşların yaşamı üzerindeki etkisine dikkat çekmek istiyor. Katılın, kuşların şehirdeki uçuş yönlerini bulmalarını kolaylaştırmak için çıkartmalar tasarlayın, bu konuda farkındalık yaratın. 


27 Eylül Salı

16:15 – 17:15

Apple Bağdat Caddesi

Swift, Apple’ın birçok popüler uygulamanın geliştirilmesi için oluşturduğu güçlü programlama dili. Swift Playgrounds ise kodlama öğrenmeyi eğlenceli ve etkileşimli hale getiren bir iPad uygulaması. Bu etkinlikte Swift Playgrounds kullanarak kod yazmanın temelleri öğrenilecek. Kendi iPad’inizi götürün veya Apple size atölye için sağlasın... 12 yaş ve üzeri, kodlamaya yeni başlayanlar için öneriliyor.


29 Eylül Perşembe

14:30 – 15:30

Apple Bağdat Caddesi

iPad kullanarak hazırlanmayı ve aile portreleri çekmeyi öğrenin. Etkinlikte çocuklar, ilgi çekici arka planları deneyecek, farklı ışık kaynaklarını kullanacak ve aile üyelerine poz verdirecekler. Live Photos kullanacak ve portrelerine eğlenceli resimlerle metinler ekleyecekler. 8-12 yaşındaki çocuklar ve aileleri için öneriliyor. Kendi aygıtınızı götürebilirsiniz veya Apple size atölye için son model bir aygıt sağlayabilir.


30 Eylül Cuma

12:45 – 13:45

Apple Bağdat Caddesi

Bu etkinlikte çocuklar kendi emoji’lerini yaratmanın eğlenceli yollarını öğrenecekler. Renkli yüzler ve nesneler çizecek, emoji oluşturmak için Apple Pencil ve iPad’deki Procreate uygulaması ile alıştırma yapacaklar. Etkinlikte kullanılacak ürünler Apple tarafından sağlanacak.


22 Eylül Perşembe

13:15 – 14:15

Apple Bağdat Caddesi

iPad Pro’daki Procreate uygulamasında Apple Pencil ile resimlerin üzerinden geçerek çizim yapmayı keşfedin. Bu etkinlikte, bir portre fotoğrafının hatlarını Apple Pencil ile takip ederek çizim yapılacak. Üzerinde çalışacağınız portreye gölge ve kıvrımlar ekleyerek derinlik oluşturacak, opasiteyi ve katmanları düzenleyecek, renk paleti seçeceksiniz. Kendi iPad’inizi getirebilir veya Apple’ın atölye için sağlayacağı iPad’i kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlara önerilir.


27 Eylül Salı

13:15 – 14:15

Apple Bağdat Caddesi

Çocuklar, iPad'deki GarageBand ile en sevdikleri film, kitap veya oyun için hayallerindeki tema müziğini besteliyor. Ritmin temellerini öğrenecekleri bu atölye çalışmasında çocuklar, Smart Drums ile önceden kaydedilmiş loop’ları ekleyip kendi tema müziklerini remiksleyerek alıştırma yapacaklar. Kendi iPad’inizi getirebilir veya Apple’ın atölye için sağlayacağı iPad’i kullanabilirsiniz. 8-12 yaşlar arası için önerilir.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog