YAŞAM - TEKNOLOJİ

65 yaş üstü için online destek

Corona virüs salgınına yönelik alınan önlemler çerçevesinde 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı kararı uygulanıyor. Market alışverişi, görüntülü arama ve yoga eğitimi gibi pek çok konuda 65 yaş ve üzerine özel sunulan destekleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
24.03.2020
65 yaş üstü için online destek

Online alışveriş platformu olan Banabi corona virüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü vatandaşlar için yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında, salgın döneminde sokağa çıkması yasak olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin 153 hattını kullanarak ekstra gönderim ücreti ödemeden, Banabi‘den market ihtiyaçlarını sipariş edebilecekler. Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın‘ın Twitter’dan duyurduğu kampanyayla ilgili Banabi'de reklam filmi yayınlandı. “Siz Dışarı Çıkmayın Diye Biz Varız” sloganının dikkat çektiği kampanyada, “65 Yaş Üzeri teknolojiyle çok arası olmayan vatandaşlarımız ekstra ücret ödemeden market ihtiyaçlarını sipariş edebilirler” denildi.


Türkiye’nin ve dünyanın en genç telefon markalarından birisi olan realme #evdekal çağırısına uyan 65 yaş üzeri vatandaşlara, çocukları ve torunlarıyla sorunsuzca görüşmeye devam edebilmeleri amacıyla, telefon markaları ne olursa olsun WhatsApp yazılımının kullanımı ile ilgili bilgi ve eğitim desteği veriyor. Şimdilik Nisan sonuna kadar verilmesi planlanan hizmet kapsamında, 65 yaş üzeri vatandaşlar realme’nin 08504338588 no.lu müşteri hizmetleri numarasını arayarak, telefon markasından bağımsız olarak en çok kullanılan sohbet ve görüntülü arama programı olan WhatsApp nasıl indirilir, WhatsApp’ta sohbet nasıl yapılır, sesli ve görüntülü arama nasıl yapılır gibi konularda bilgi vererek izolasyon döneminde çocuklarına ve torunlarına daha yakın olmalarına aracılık edecek. Bu kapsamda evinde internet hizmeti bulunmayanlar için data hattının açtırılması, kullanımı ve operatörler nezdinde fiyatlandırılması gibi konularda da bilgi verilecek.


Uygulamaya alınan hizmet kapsamında OPPO’nun çağrı merkezini arayan tüm kullanıcılar, kullandıkları akıllı telefonun markası göz etmeksizin, nasıl görüntülü görüşme yapabilecekleri konusunda yetkililerden destek alabilecekler. Cihazlarında internet erişimi bulunmuyorsa, kullandıkları operatör üzerinden veri hattını nasıl açabilecekleriyle ilgili de yönlendirmeli olarak bilgi sahibi olabilecekler. Videolu görüşmenin nasıl yapılacağı da OPPO’nun çağrı merkezini arayanlara adım adım anlatılacak ve akıllı telefonun video uygulamaları konusunda bilgilendirilme yapılacak. Verilecek tüm bilgiler, yapılacak tüm yönlendirmeler, veri hattını açtırırken faturasına bir tutarın yansıyıp yansımayacağı gibi soruların cevapları özellikle 65 yaş üzerindeki kişiler için oldukça yararlı olacak. Görüntülü görüşmede sadece WhatsApp uygulaması hakkında bilgilendirmenin yapılacağı bu hizmet Nisan ayı sonuna kadar geçerli olacak.

OPPO Türkiye Çağrı Merkezi’ne 0850 433 67 76 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.


Müzisyen ve yoga eğitmeni Mehtap Meral instagram hesabı üzerinden 65 yaş üstüne özel yoga dersleri düzenliyor. İleri yaş ve fiziki durum göz önünde bulundurularak hazırlanan dersler ilk kez yoga yapacak olanlar için uygun içeirkte hazırlanıyor. Dersleri Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri 12.30'da takip edebilirsiniz. 

Bonus: İstanbul'dan 4 online müze önerisi


Önceki ve Sonraki
Haberler