YAŞAM - TEKNOLOJİ

Adidas, kendi kendini şarj eden ve ışıkla çalışan kulaklık çıkardı

Güneş enerjili teknoloji endüstrisindeki son yenilik, Adidas’tan geldi. Marka; ışıkla çalışan ve kendi kendini şarj eden, RPT-02 SOL adını verdiği bir kulaklık çıkardı

Adidas, kendi kendini şarj eden ve ışıkla çalışan kulaklık çıkardı

Adidas’ın ışıkla çalışan ve kendi kendini şarj eden RPT-02 SOL adlı kulaklığı, tere ve su sıçramasına karşı korumalı. Kulaklık, ‘En zorlu antrenmanlarınızdan kaynaklanan teri kaldırabilir’ sloganıyla satışa sunuluyor.

Üretim sırasında bile çevreye duyarlı bir zihniyeti korumak amacıyla, kulaklıkların yüzde 87'si geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış. Ürün, İsveçli güneş enerjisi teknolojisi mucitleri Exeger ile ortaklaşa geliştirildi. Kulaklık; doğal ve yapay ışıktan enerji toplayan ve kulaklığın hareket halindeyken kablo olmadan şarj edilmesini sağlayan, çığır açan hafif hücre malzemesi PowerfoyleTM içeriyor.

Zound Industries Ürün Müdürü Anders Olsson, kulaklıkla ilgili şunları paylaştı: "Işık, insanlar için her zaman pozitif bir enerji kaynağı olmuştur ve artık kulaklıklara güç sağlamak için ona güvenebiliriz. Sınıfının en iyisi yenilikleri geliştirmeye ve giyilebilir teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam etmemiz önemli. adidas RPT-02 SOL kulaklığı oluşturmak, bu sınırları test etmemize ve sporcuların pilin bitmesi konusunda endişelenmeden performanslarına odaklanabilmeleri için müziği devam ettirmemize olanak tanıyor."

230 dolara satışa sunulan yeni adidas RPT-02 SOL kulaklık, markanın web sitesinden satın alınabilir.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi