Fırat Akarsel'in iPhone ile çekilen video klibi "Umutlar Gökyüzü"

"Umutlar Gökyüzü" şarkısı için Hızlı Çekim gökyüzü hareketleri üzerine lirik video hazırlamak gibi bir fikirden yola çıkan Fırat Akarsel ve Yavuz Aksakal birkaç gün içinde deniz seviyesinden dağlara uzanan bir hikaye ve iPhone ile çekme fikriyle geri döndüler. Yakaladıkları kareler ile gökyüzünün görsel bir şölenini sunan yetenekli yönetmenler klibi bir hafta içinde bitirdiler.

Yönetmen Yavuz Aksakal ve Fırat Akarsel Gökova’da yaşıyorlar. ‘’Ürettiğimiz ve paylaştığımız her içeriğin esin kaynağı içinde yaşadığımız Gökova'nın kendine has büyüleyici doğası ve sosyal çevremiz’’ diyor Yavuz Aksakal.

Fırat'ın yayınlayacağı son parçanın ismi Umutlar Gökyüzü olunca akla gelen en kestirme fikirden yola çıktığını söyleyen Yavuz bu süreci şöyle anlatıyor; ‘’Gökova'nın bataklıklarından ilerleyip karlı dağlarda biten sanatçının gökyüzüne yaklaşma hikayesini Fırat'a aktardığımda ve bunu sadece cebimdeki iPhone 11 Pro Max ile yapacağımızı söylediğimde hemen onayladı. Daha önce de çeşitli projelerde birlikte çalıştık ve kamera karşısında ister istemez rahatlığından ödün verdiğini biliyorum. Tüm çekimlerimizde sadece iPhone'un kamerasına bakması çok daha doğal ve rahat olmasını sağladı. Sonuçta her gün cebinde taşıdığı ve kullandığı ona yakın, samimi bir araçtı bu’’...

profil
BT Ekip
01.04.2021
Önceki ve Sonraki
Haberler