YAŞAM - TEKNOLOJİ

Türkiye'den çıkmış en iyi çocuk uygulamaları

Çocuğunuzun ekran saatini eğlenceli olduğu kadar faydalı ve eğitici etkinliklerle geçirmesini istiyorsanız, Apple Store’da Türkiye’den çıkmış en iyi çocuk uygulamarına mutlaka göz atmalısınız. Minikler için eğitici hikayelerden etkinliklere, bilimsel öğrenme oyunlarına kadar pek çok içerik sunan bu uygulamalardan 10’unu sizin için derledik

Türkiye'den çıkmış en iyi çocuk uygulamaları

Uygulamada; okul öncesi çocuklar için özenle tasarlanmış, gelişim uzmanları tarafından onaylı eğitici oyun ve aktiviteler bulunuyor. Okul öncesi çocukların oyun yoluyla öğrenmelerini sağlayan ve onlara ilham veren eğitici içeriklerden oluşuyor. Ödüllü çocuk dostu tasarım, sezgisel deneyim, ebeveyn kontrol paneli ve sevimli karakterleriyle Tiny Minies on binlerce çocuğun gelişimine destek oluyor. Çocukların harfleri, sayıları, şekilleri, koordinasyonu ve daha fazlasını öğrenmesine yardımcı olmak için 100'den fazla oyun, etkinlik ve kişiselleştirilmiş öğrenme planıyla çocukların ekran başında geçirdiği pozitif zamanı en iyi şekilde değerlendirmesine yardımcı oluyor.


MentalUP'ın eğlenceli akıl oyunları, beyin jimnastiğini eğlenceli bir çocuk oyununa dönüştürüyor. Uygulama, her yaş için bilimsel öğrenme oyunlarını eğlenceli bir şekilde sunuyor. Uygulama; eleştirel düşünme oyunları, karar verme oyunları ve daha birçok süper beyin bilişsel oyunu kullanarak çocukların beyin güçlerini artırmalarına yardımcı olan akademisyenler ve bilim adamları tarafından geliştirilmiş. Uygulama, çocuklar için beş temel bilişsel öğrenme becerisine meydan okuyan 150'den fazla beyin egzersizi oyunu sunuyor.


Vimbo'da 8 yaş ve öncesi çocuklar için, sesli çocuk hikaye kitapları ile her yaşa göre ayrı kategorize edilmiş, gelişim uzmanları ve psikologlar tarafından özenle seçilmiş YouTube içerikleri bulunuyor. Türkçe ve İngilizce bulunan Vimbo kitapları; erken yaşta okuma alışkanlığı kazanılmasını sağlar, İngilizce sesli kitaplar ile yabancı dil öğrenimini destekler, kaliteli ekran zamanı için güvenli içerikler sunar.


Kidly'de, okuma sevgisi geliştiren çocuklar için resimli ve sesli hikayeler bulunuyor. Okul öncesi, okul çağındaki çocuklar ve küçük çocuklar için uygun olan Kidly hikayeleri, büyük bir özenle seçilerek psikologlar tarafından inceleniyor. Her Kidly hikayesi; çocuğunuzun fiziksel, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimini destekler. Kidly kütüphanesi; farkındalık, yoga, kendine değer verme, çevre bilinci, hayvan hakları, felsefe, bilim, sanat, cinsiyet eşitliği ve daha pek çok konuda başlıklar içeriyor.


Kidoo, çocuğunuzun oyun yoluyla öğrenmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir dijital öğrenme uygulamasıdır. Uygulamayla çocuğunuz; okuma ve okuryazarlık, matematik, bulmaca çözme, müzik ve resim alanlarındaki becerilerini güçlendirebilir ve genişletebilir. Çocuğunuzun tüm oyunlardaki ilerlemesini kontrol panelinden takip edebilir ve her kategori için başarıları görebilirsiniz. Çocukların mantıksal düşünmelerini eğlenceli bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olan uygulama, ayrıca hafıza, algılama ve tanıma becerilerini geliştirir.


Çocuğunuzun kaliteli zaman geçirmesini, eğlenirken öğrenmesini, öğrendiklerini dijital dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan zengin içeriklerle pekiştirmesini istiyorsanız, KidzJungle’a göz atabilirsiniz. Uygulama; 3-8 yaş çocuklara eğitici oyunlar, interaktif videolar, çizgi filmler ve arkadaşlarıyla görüntülü sohbet edebilecekleri güvenli bir altyapı sunuyor. KidzJungle’da oluşturulan içerikler ve karakterler alanında uzman kişiler tarafından geliştiriliyor, psikolog onayından geçtikten sonra çocuklarla paylaşılıyor. Uygulama; okul öncesi eğitici oyun ve videolarla çocukları düşünmeye ve öğrenmeye teşvik ediyor. 


Yepyeni bir kütüphane uygulaması TRT Çocuk Kitaplık, çocuklar için özel olarak tasarlanmış sesli ve animasyonlu yüzlerce çocuk kitabını içeriyor. Hayatın İçinden, Meraklı Bilgin, Bizim Masallar, Doğanın Masalı ve Bizim Kahramanlar adacıklarında yüzlerce hikaye ve masal sizi bekliyor. Çocuklar, TRT Çocuk’un sevilen yapımlarından Pırıl, Rafadan Tayfa, Ege ile Gaga, Aslan, Akıllı Tavşan Momo ve Kare’nin macera dolu hikayelerini okuyup dinleyebilirler. Okudukları kitaplara internetsiz/çevrim dışı olarak erişebilirler.


Türkiye'nin sevilen karakterleri Sevimli Dostlar'la çocuklar eğlenerek öğreniyor. Uygulama; çocuğunuzun zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimini destekleyen içerikler, pedagoglar tarafından önerilen akıllı ekran limiti ile çocuğunuzun günlük ekran kullanım süresini kontrol etme, internet bağlantısı olmadan dilediğiniz yerde kullanabilme sunuyor. Sevimli Dostlar uygulamasında yer alan tüm oyunlar, okul öncesi dönem çocukların bilişsel gelişimine katkı sağlar ve beş temel alanda gelişimine destek olur: Hafıza, problem çözme, öğrenme becerileri, yaratıcılık ve dikkat.


Okul öncesi öğretmenlerin ve pedagogların tasarladığı Okulum Pedudi, 4-6 yaş çocuklar için güvenle kullanılabilir. Okulum Pedudi okul öncesi eğitim uygulaması, çocukların anaokul döneminde bilişsel gelişimine katkı sağlar. Uygulama, çocukların okul çağına gelmeden geliştirmesi gereken beceriler üzerine odaklanmış, okul olgunluğu testleri incelenerek geliştirilmiştir. Çocuğunuza özel performans gelişim raporları sunar.


Çizgi filmler, programlar, yarışmalar, canlı yayınlar ve dahası… Tüm TRT Çocuk içeriklerine, hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Beğendiniz bölümleri-videoları favori listelerinize ekleyebilir, yarışma ve canlı yayın başvurularını hızlıca yapabilirsiniz. Çevrimdışı mod ile listeye aldığınız tüm içeriklere internet bağlantısı olmadan da kesintisiz bir şekilde erişebilirsiniz. Bildirimleri açarak canlı yayınlardan, yarışma programlarından ve en güncel duyurulardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.


Logi, insan sesine en yakın seslendirmeleri yapan masal arkadaşıdır. Sosyal becerileri yüksek, iletişim yetenekleri güçlü, kendini daha iyi ifade eden bireylerin yetişmesinde, küçük yaştan itibaren masal hikaye okuma ve dinlemeleri önemlidir. Uzman pedagoglar tarafından hazırlanan ve eğitimcilerin onayladığı, çocuklarınızın zihin dünyasını zenginleştiren masal arkadaşı Logi; seçkin içerikleri ile çocukların hayal dünyasını zenginleştiriyor. Düşünme, odaklanma, dinleme ve anlama becerilerine doğrudan katkı sağlayan Logi, çocukların daha yaratıcı olmalarını sağlıyor.


Yeni bir bulmaca ve beceri oyunu… Çok sevilen Glopy'nin bu yeni versiyonu, isteğe göre daha kolay ve akıcı olabiliyor. Uygulama; etkili oyun tasarımı, eşsiz oyun mekaniği, ve jiroskop fizik kontrolü sunuyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi