YAŞAM - TEKNOLOJİ

Yeni iPhone’lar şimdiye kadarki en iyi ekrana ve en uzun pil ömrüne sahip

Apple’ın geçtiğimiz ay tüketiciyle buluşturduğu iPhone 14 ve iPhone 14 Plus; her zamankinden daha büyük ekranlarıyla kullanıcıya yepyeni deneyimler sunuyor. Şimdiye kadarki en iyi pil ömrüne sahip olan her iki model de geliştirilmiş ana kamera ve ön kamera ile de birbirinden güzel ve gerçeğinden farksız fotoğraflar çekmenizi sağlıyor

Yeni iPhone’lar şimdiye kadarki en iyi ekrana ve en uzun pil ömrüne sahip

6.1 inç boyutundaki iPhone 14 ve 6.7 inç boyutundaki iPhone 14 Plus, kullanıcıları yepyeni deneyimlerle buluşturuyor. Şimdiye kadarki en iyi ekrana ve en iyi pil ömrüne sahip her iki modelde de daha büyük sensöre sahip Ana Kamera ve daha geniş diyafram ve auto focus özelliğine sahip ön kamera dikkat çekiyor. Photonic Engine ile 2.5 kata kadar daha iyi düşük ışık performansı sunan Ana kamera ve ön kameradaki yenilikler fotoğraf çekmeyi seven kullanıcıları mutlu ediyor. Yeni Hareket Modu ve bir akıllı telefondaki en iyi video kalitesi olan Dolby Vision HDR de fotoğraf ve video çekmeyi çok daha zevkli hale getiriyor.

Her iki modelde de sunulan yeni Trafik Kazası Algılama özelliği ise kullanıcıları uyararak, olası felaketlerin önüne geçmeye yardımcı oluyor. İşte iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ın dikkat çeken bazı özellikleri:

iPhone 14 Plus ile kullanıcılara sunulan daha geniş ekran ile…

 • Daha fazla içerik görüntüleyebilirsiniz
 • Font boyutunu artırabilirsiniz
 • Kamerada kadrajı daha büyük görebilirsiniz. Ki bu, tripod ile kendinizi çektiğiniz zaman da faydalı olacaktır.
 • Fotoğraf video düzenlerken daha geniş bir kanvas kullanabilirsiniz
 • Daha az scroll ve sabitlendiğinde daha fazla içerik gösterme; aynı zamanda Erişilebilirlik konusunda da fayda sağlar
 • Büyük ekrandan faydalanırken daha hafif bir cihaz kullanma şansına sahip olursunuz
 • Her iki model de; iPhone 11 ve iPhone 12’ye kıyasla 10 saat daha uzun video oynatma süresi ile bu zamana kadar bir iPhone’daki en uzun pil ömrüne sahip
 • Geniş Super Retina ekran, herhangi bir rakibin çipinden daha hızlı ve 5-çekirdekli GPU sayesinde yüzde 18 daha hızlı A15 Bionic ve yenilenen termal tasarım sayesinde, sürdürülebilir performans ile oyun oynama imkanı sunuyor
 • iOS 16 ile gelen yeniliklerden büyük ekranda faydalanma şansına sahip olursunuz.

iPhone, en ince ayrıntısına kadar kişisel bilgilerinizi koruyacak şekilde üretiliyor. Her iPhone, yüzünüz veya parmak izinizle güvenli kimlik doğrulama özelliğine sahip. Uygulamaların diğer şirketlerin uygulamalarındaki veya web sitelerindeki aktivitelerinizi takip etmek için sizden izin alması gerekiyor. iMessage’larınız ve FaceTime görüntülü görüşmeleriniz uçtan uca şifreleniyor.

Apple mühendisleri, kusursuz bir uyumla çalışmaları için donanım ve yazılımları birlikte tasarlıyor. Yeni AirPods’unuzu iPhone’unuzla eşleştirmek mi istiyorsunuz? Tek dokunuşla halledebiliyorsunuz. Yakınınızdaki arkadaşlarınızla fotoğraf veya kişi bilgisi paylaşmak mı istiyorsunuz? AirDrop onları ekranda listeliyor, siz de bir dokunuşla istediğiniz kişiyi kolayca seçebiliyorsunuz.


iPhone hem günlük kullanımın yol açtığı yıpranmalara, hem de dökülmelere ve sıçramalara dayanıklı olacak şekilde tasarlanıyor. Ve otomatik güncellemeleri etkinleştirdiğinizde yeni özellikler ve güvenlik güncellemeleri, iPhone’unuzda her zaman güncel tutuluyor. Sonuç olaerak da iPhone, değerini diğer akıllı telefonlardan daha uzun süre koruyor.

iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ın arka camı artık tamir edilebiliyor. Böylece tamir masrafları ciddi şekilde azalırken, bekleme süreci de daha hızlı ve kolay hale geliyor. 


Perakende ve online iş ortaklarının değiş tokuş teklifleri sayesinde yeni bir iPhone sahibi olmak daha erişilebilir hale geliyor. Üstelik kullanıcılar eski telefonlarının değerini kolayca görebiliyor ve yeni bir iPhone için sunulan avantajlı tekliflerden faydalanabiliyor.

iPhone 14’e 16.999 TL’den ve iPhone 14 Plus’e 20.999 TL’den başlayan fiyatlarla ulaşmak mümkün. Tüm bu süreç ise güvenli, kolay ve avantajlı… Telefonunuzu size en yakın Apple mağazasına götürmeniz veya DeğişTokuş kitinizi Apple’a kargoyla göndermeniz yeterli.

Telefonunuz verilen değer teklifini kolayca görebilirsiniz. Ardından bu değere karşılık avantajlı fiyata hemen yeni bir iPhone sahibi olabilirsiniz.

 • Super Retina XDR ekran ile daha iyi kontrast oranı, daha yüksek çözünürlük ve daha yüksek parlaklık seviyesi ile daha iyi bir görüntüleme deneyimi ve bir akıllı telefondaki en dayanıklı ön yüzey ile daha iyi ekran deneyimine sahip olur.
 • Photonic Engine, Akıllı HDR 4 ile gelişmiş kamera donanımı bilişimsel fotoğrafçılık özellikleri ile çok daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlar.
 • Yeni auto focus özelliğine sahip ön kamera ile çok daha iyi selfie fotoğraf ve videolar ve 10-bit Dolby Vision HDR videolar çekebilirsiniz. 4K Sinematik mod, Hareket modu ile yeni ve gelişmiş kamera sistemi buna olanak sağlar.
 • A15 Bionic ile günlük hayatta kullandığınız tüm uygulamalarda daha yüksek performansın yanı sıra 16 çekirdekli Neural Engine ile beraber yapay öğrenme algoritmalarının büyük rol oynadığı akıllı arama, Görsel Araştırma, Canlı Metin gibi özelliklerde daha yüksek performans ve daha iyi bir deneyim elde edersiniz.
 • Daha uzun pil ömrüne sahip olursunuz.
 • MagSafe sayesinde hem daha hızlı bir kablosuz şarj yöntemine, hem de uyumlu yeni aksesuarlara sahip olursunuz.
 • Trafik Kazası Algılama özelliği sayesinde bir trafik kazası sonucunda kendinizde olmasanız bile yardım alabilirsiniz.

iOS’e Taşı uygulaması ile geçiş yapmak her zamankinden daha kolay. iOS’e Taşı uygulaması sayesinde kişiler, mesajlar, fotoğraflar, videolar, mail hesapları ve takvimler gibi önem verdiğiniz bilgiler; Android telefonunuzdan iPhone’a güvenli bir şekilde aktarılıyor.

Üstelik Whatsapp ile yapılan çalışma sayesinde artık Whatsapp geçmişiniz, yazışmalarınız, belgeleriniz ve gruplarınız da Android cihazınızdan iPhone’a aktarılabiliyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog