YAŞAM - YEME - İÇME

Çubukta brownie dilimleri

Siz de benim gibi uslanmaz bir çikolatakolikseniz kesinlikle doğru adrestesiniz!

Çubukta brownie dilimleri
Çubukta brownie dilimleri
Mükemmel bir kıvama sahip, yoğun çikolatalı ve ağızda dağılan bir brownie düşünün.. Dilimleyip çubuklara batırdıktan sonra yarısını erimiş bitter çikolataya buluyoruz ve lezzet ikiye katlanıyor. Gerçekten kışkırtıcı ve her lokmasında mutluluk aşılayan bir tat!

Sıradan tatları ufak bir iki dokunuşla başkalaştırmayı ve etrafımı şaşırtmayı seviyorum. Sizce de normal brownie kek dilimleri sunumu yapmak yerine böylesi daha eğlenceli olmamış mı? Özel günlerinizde yapabileceğiniz, çocuklarınızın şüphesiz bayılacağı, sunumuyla herkesi şaşırtacak enfes bir lezzet! Partiler için tercih ederseniz daha mini boyutlarda kesip kürdanlara da batırabilirsiniz, eminim fazlasıyla şirin olacaklardır. Yaz aylarında üzerine minik kesilmiş çilekler dizip bitter çikolata dökebilirsiniz, öylesini de denedim ve vazgeçilmezim oldu.

Bazı tarifler vardır, sunumu şahanedir tadı ise daha arka planda kalır. Bu tarifte sunumu ne kadar farklı olursa olsun, lezzeti fazlasıyla ön planda! Buram buram çikolatayı hissediyorsunuz ve günün yorgunluğunu bile üzerinizden alıp sizi gülümsetmeye yetiyor. Şunu da belirtmeliyim ki, dilimlerinizi erimiş bitter çikolata haricinde, beyaz veya sütlü çikolataya da batırabilirsiniz. Hatta üçüne ayrı ayrı batırdığınız brownieler görsel olarak ne kadar şahane ve renkli olacaktır gözümde canlandırabiliyorum. Yaratıcılık elinizde, eminim bu tarifle birlikte harika denemeler ortaya çıkacak.

Bon appétit!


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog