YAŞAM - YEME - İÇME

Deprem bölgesine siparişlerinizle destek verebilirsiniz – Antakya’dan Meydan Baharat

Deprem felaketini yaşayan 10 ilimizin, bizlerin desteğine sadece bugün değil, her gün ihtiyacı var. Biz de bunun için bölgenin yerel işletmelerini, yanlarında olabilmeniz için sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Böylece bu kıymetli insanların hikayelerini öğrenirken, bir yandan da vereceğiniz siparişlerle onlara destek olabilirsiniz

Deprem bölgesine siparişlerinizle destek verebilirsiniz – Antakya’dan Meydan Baharat

2016 yılının Ocak ayında Antakya’da kurulan Meydan Baharat, depremde ağır hasar gören işletmelerden biri. Meydan Baharat’ın sahibi Halil Baybudaoğlu, depremde iş yerlerinin üstüne tarihi Meydan Hamamı’nın bacasının düştüğünü ve dükkanın yıkıldığını anlatıyor: “Artçı depremlerle hamam tam yıkıldı ve dükkandan hiçbir eşyamızı kurtaramadık. Arabamızın üstüne su deposu ve çatıdan kiremitler düştü, evimiz artçılarla girilemeyecek duruma geldi. Depomuzdan çıkardığımız ürünlerle internet üzerinden satış yapmaya başladık.”

Yedi yılda çok çalışarak, kendi imkanlarıyla çok güzel bir müşteri potansiyeli oluşturduklarını söyleyen Halil Baybudaoğlu, tüm ürünlerini yöre halkından tedarik ettiklerini söylüyor. Meydan Baharat’ın biber salçası, domates salçası, karabiber, kimyon, nane, sumak, tatlı pul biber, acı pul biber, acı süs biberi, ceviz içi, narlı cevizli sucuk, sarı ve siyah üzüm, pekmezli cevizli sucuk gibi ürünlerinden satın almak isterseniz; Trendyol’da Antakya Meydan Baharat satıcısından ya da Instagram’da @meydan_baharat hesabından sipariş verebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog