YAŞAM - YEME - İÇME

Eve servis en iyi 10 falafel

Lübnan mutfağının sevilen yemeği falafel son yıllarda İstanbul'da da oldukça popüler... Vejetaryen beslenenlerin de favorisi olan falafelin İstanbul'da en sevdiğimiz adreslerini bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
05.02.2021
Eve servis en iyi 10 falafel

Son yıllarda İstanbul'da falafel denince akla ilk gelen adres Tahin oluyor. Karaköy, Nişantaşı, Moda, Zorlu Center AVM ve Rumeli Hisarüstü'nde şubeleri var. Falafel ve humus başta olmak üzere Lübnan mutfağından özel yemekler ve mezeler sunan Tahin'e Yemek Sepeti üzerinden ulaşabilirsiniz. 


Atatürk Oto Sanayi'de böylesine şık bir mekan olabileceğine inanmayanlar pandemi sonrasında mutlaka uğramalı. Sanayi 313'ün gurme lezzetlerine Yemek Sepeti'nden ulaşabiliyorsunuz. Çorbaları ve Healty Box gibi özel paketleri de tavsiye ederiz. 


Şaşkınbakkal'da Bağdat Caddesi ile sahil arasında yer alan Jeni Falafel & Rolls Anadolu Yakası'nın önde gelen falafel adreslerinden... Menü ile birlikte gelen tabule ve mevsimine göre değişen çorbaları da çok seviliyor. Yemek Sepeti'nden ulaşabilirsiniz. 


Çiya tam anlamıyla bir yemek kültürü... Unutulmuş yöresel yemekleri benzersiz bir özenle hazırlıyorlar. Çiya'da çok çeşitli salata, şerbet, tatlı ve kebap başta olmak üzere adını ilk kez duyacağınız onlarca yemek var. İstanbul'da mutlaka gitmeniz gereken bu adresi not alın! Falafal'e bakla da eklediklerini not düşelim. 

Adres: Caferağa Mah. Güneşlibahçe Sk. No:43 Kadıköy - İstanbul
Tel: (216) 330 31 90 


Beşiktaş'ın mütevazı adresi Yalla, hem lezzeti hem de uygun fiyatları ile beğeni topluyor. Yemek Sepeti'nden ulaşabilirsiniz. 


İstiklal Caddesi'nde hem doyurucu hem de hesaplı bir lezzet arayanlar için ideal adreslerinden biri olan Falafel Zone'a Yemek Sepeti'nden ulaşabilirsiniz. Fast food sevenler Falafel Burger Cips'i not alsın!


Kadıköy'de vejetaryen yemekler ve Lübnan lezzeti sevenlerin favori adreslerinden olan Falafella hem doyurucu hem de hesaplı seçeneklerden... Yemek Sepeti'nden ulaşabilirsiniz.


Beyoğlu, Kumbaracı Sokak'ta bulunan Falafel Köy, Suriye usülü falafel tadabileceğiniz bir adres. Yanında muhammara, babagannuş gibi mezeler ile servis ediliyor. Humus da oldukça lezzetli.

Telefon: 0552 218 74 94


Cihangir'in sevilen adreslerinden Kahve 6, atmosferi ile bambaşka olsa da mekanın organik lezzetlerinde Yemek Sepeti'nden de ulaşabiliyorsunuz. Kahvaltı için benzersiz lezzetler sunan Kahve 6'nın falafeli de çok seviliyor.


Kadıköy Yeldeğirmeni'nin ünlü mekanlarından Tonton Efendi'de Falafel Tabağı son derece doyurucu!  Tarator, kısır, humus, patates salatası ve daha fazlası ile sunuluyor. Mekanın sahibi Lübnanlı, falafelin tadı damakta kalıyor. 

Telefon: (0216) 345 88 16

Bonus: Pratik falafel tarifi


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog