GÜZELLİK - TIRNAK

Yılbaşına özel manikür önerileri

Yeni yıl heyecanı yaşadığımız bu günlerde, yılbaşı enerjisini tırnaklarınıza yansıtmaya ne dersiniz? İşte en eğlenceli ve pratik manikür önerileri...

profil
Nilay Yalçınkaya
26.12.2019
Yılbaşına özel manikür önerileri

Yaratıcılıkta sınır tanımayan nail art akımı, özellikle yeni yıl döneminde tırnaklar da çok eğlenceli bir hal alıyor. Noel baba, geyik, çam ağcı desenleriyle birlikte kırmızı, yeşil, altın ve gümüş ışıltılı motiflerle süslenmiş göz alıcı tırnaklar tam da yılbaşı ruhunu yansıtıyor. Bu konuda seçtiğimiz örneklerden ilham alabileceğiniz gibi yaratıcılığınızı da konuşturabilirsiniz. 

Bonus: Yılbaşı makyajının püf noktaları


Öncelikle işe evde uygulayabileceğiniz hızlı ve kolay manikürden başlayalım. Ellerinizi üç-beş dakika ılık suda bekletin ya da bunu banyo sonrası da yapabilirsiniz. Yumuşayan tırnak etlerinizi kontrollü bir şekilde kesip, tırnaklarınızı istediğiniz şekilde küt ya da yuvarlak bir şekilde törpüleyin. Tırnak diplerinizdeki kütikülleri temizlemek için kütikül ürünü kullanın. Etleri yumuşatmak ve tırnakları beslemek için de yağ bazlı bir bakım kremi tercih edebilirsiniz. Bakım kısmını bitirdikten sonra hangi deseni yapacağınız tamamen sizin yaratıcılığına kalmış. Bir nail art fırça seti alırsanız kolaylıkla çizim yapabilirsiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog