İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (24 Ekim-30 Ekim)

25 Ekim Salı günü gerçekleşecek olan Güneş Tutulması, önümüzdeki minimum 6 ayı etkileyecek. Öz değerlerin ve sevgi bağlarının yeniden sınanacağı biz zamanı deneyimleyeceğiz. Ya hep ya hiç tutumu geliştirebiliriz. Netlik arayışı içerisinde olacağız. Maddi konularda değişimler, finansal zorluklarla mücadele edebiliriz. Değişime direnmeyen ve yeni yollar açmak için fırsat kovalayanlar ise bu süreçte kazançlı olacaklar

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
24.10.2022
Haftalık burç yorumları (24 Ekim-30 Ekim)

Tutulma Deneyimi: Kendi kendimizin menajeri ya da yaşam koçu olmayı denemeliyiz. İdealist olmalı ve hedeflerimiz için sağlam ve emin adımlar oluşturmalıyız. Kolay olan şeyler canımızı acıtabilir. Zor yolları denemek ise biraz stresli olabilir fakat zoru denemeli ve politik olmalıyız. Düşünceleri bize ters gelen kişilerle iş birliği yapacaksak bile bu ilişkinin geçici olduğunu kendimize hatırlatmalıyız.

Tutulma Sembolü: Regresyon terapilerinden faydalanmak, cinsellik oruçları uygulamak, küflü rokfor peyniri tüketmek ve mantarlı yemekler pişirmek.

Önünüzde altı aylık bir süreç var; yatırım ve harcama yapmak durumunda kalacaksınız. Yaşamınızın kontrolünü bir başkasına vermekten ziyade kendi kararlarınızı alarak ilerlemek sizi mutlu edecek. Fakat hayata karşı fazla şikayetçi bir tavrınız var. Sevdiğiniz birine cüzdan hediye etmeyi deneyebilirsiniz. Mantar sembolünü de giderlerinizde kullanmayı deneyin. Bu tutulma size araba getirebilir. Var olan aracınızla ilgili maddi sorunlar çıkarken eğer aracınız yoksa da bu sefer yeni bir araba almaya niyetlenmenizi sağlayabilir. Maddi konularda seyahatleriniz de gündeme gelecek. Para/kaynak neredeyse oraya yönelmeniz gerekebilir.


Tutulma tam karşıt tarafınızda gerçekleşiyor. Önemli kararlar için adım atma zamanındasınız ama bir şeyi seçerken diğerinden vazgeçmek durumunda kaldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bu nedenle her iki seçeneği de görmezden gelmeye çalışıyorsunuz. Aslında biraz geri planda kalmak, olayların siz kontrol etmeden de gelişebileceğini gösterecek. Fakat ‘Ben mi seçeyim yoksa benim yerime birileri mi seçsin?’ ikilemi canınızı sıkabilir. Bu tutulma size kozmik eşlerinizi de getirebilir fakat manik bir aşkın pençesinde olmamaya özen göstermelisiniz. Sevdiklerinize mantarlı yemekler pişirip yedirmek iyi gelebilir. Evinizin kapı kısmında bir mantar sembolü bulundurmak da öyle…


Güvendiğiniz konuları yeniden düzenleme zamanı geliyor. Siz sorumluluklarınız yürüyor gibi düşünürken aslında görevini aksatan, yapmayan insanlarla çevrelendiğinizi gözlemleyeceksiniz. Yeni projelere ihtiyacınız var ama yenilikler beraberinde kaygıyı da getirir. Gerçekçi adımlar atabilmeyi başarmak için biraz daha zaman kollamalısınız. Bu tutulma size haddinden fazla sorumluluk getirecek. Sürdürebilirliği düşünmezseniz sağlığınızdan olabilirsiniz; dikkatli olmalısınız. Özellikle umumi tuvaletleri kullanmamaya, sadece size özel olan kişisel ürünlere yönelmek bu süreçte sizi rahatlatacaktır. Mantar sembolünü çalışma masanızda kullanabilirsiniz.


Tek bir düşünce üzerine yoğunlaşmış olmak sizi üzüyor olabilir. Sanki ‘Ben istedikçe isteklerim benden kaçıyor’ gibi düşünebilirsiniz. ‘Belki de kadersel olarak bunu yapmamam gerekiyordur’ diye kendinizi sorgularken bulabilirsiniz. İstekleriniz hobi olarak kalıyor olabilir. Para getirmeyecek, geri dönüş kazandırmayacak uğraşlar içerisinde olduğunuz için belki de çok eleştiri alıyorsunuz. Aslında göremediğimiz şeyler de var. Belki de bunları yapmak bize isteklerimizi getirmeyecek ama o yola çıkmak bize belki de bambaşka kapılar açacak. Belki bir aşk, tutkuyla bağlanabileceğimiz farklı bir konu bizi selamlayacak. Dengenizin bozulmasına müsaade etmeyin. Mantarlı yemekler pişirmek yeni hobiniz olsun.


Uzun süredir planlayıp rafa kaldırdığınız projelere yeniden göz atma zamanı kazanıyorsunuz. Özellikle ev, yuva, aile konularında yeni değişimler sizi bekliyor. Kendinize ait bir alan oluşturmak için biraz fazla çaba göstereceksiniz ama aslan yattığı yerden belli olur diye boşuna dememişler. Kendinizi güvende hissettiğiniz alanlar size huzuru da taşıyacaktır. Belki yaşamınızı kökünden değiştirmeniz de gerekebilir. Her şeyi yeniden planlayıp tasarlamanız da öyle. Fakat bu sefer ‘Bitsin, tamamlansın’ diye yola çıkmayın. Bırakın yolun sonunu ve yolun kendisi ile ilgilenin. Ve kendi rahatınız için para harcamaktan korkmayın! İç huzuru önümüzdeki altı ay boyunca sizin için önemli olacak. Mantar sembolünü evinizde kullanabilirsiniz.


Yaşamınıza akıcılık geliyor, artık düşündüklerinizi paylaşabilecek, insanlarla konuşarak anlaşabilecek anlar yakalayacaksınız. Etrafınızda aranan kişi olmak da sizi bekliyor. Komşularınız, yakın çevreniz ve ilişkileriniz bu süreçte şekillenecek. Hayatınızı, onu pratikte kolaylaştıran kişilere açacaksınız. Pek tabii tüm bu süreci iyi değerlendirmelisiniz. Tutulmanın etkisi elinize birçok fırsatın geçeceğine işaret ediyor. Özellikle devlet işleriniz, kurumlarla olan faaliyetleriniz hız kazanacak. Oturup onları başkaları yapsın diye beklemek yerine bir ucundan tutarak o işe koyulmanız size bereket getirecek. Belki başta maddi kazanç sağlamayabilir ama insan kazanmanıza vesile olacak. Mantar sembolünü telefonunuzda kullanabilir ya da komşunuza hediye edebilirsiniz.


Sözleriniz önem kazanıyor. Gaf yapan, patavatsız kişilerle uğraşabileceğiniz bir süreçtesiniz fakat tartışmaya girmek, kafaya fazla takmak gereksiz olacak. Maddi konularda yeni kararlar alacak, yeni kazanç kapılarını açabilecek bir zamana giriyorsunuz fakat bu süreci anlatmak, değer verdiklerinizle paylaşmak sizi korkutuyor olabilir. Önünüze engel çıkarabileceklerini, sizi yolunuzdan döndürebileceklerini düşünüyor olabilirsiniz. Başkaları değersiz, sıradan, önemsiz gibi görse de siz kendi fikirlerinize bağlı kalmalısınız. Tutulma özellikle somut alanda sizlere yeni fırsat kapıları açacak. Borç, alacak verecek konularında ise adil bir süreci karşınıza çıkaracak. Mantar sembolünü cüzdanınızda kullanabilirsiniz.


Sizi ilgilendiren önemli bir yıldı. Son tutulmalarla yaşamınız şekilleniyor. Büyük yıkımlar, dönüşümler yaşadığınızı düşünüyorum. Bilin ki doğru temeller üzerine inşa edilmeyen bir hayatınız varsa bunun değişmesi gerekecekti. Öfke patlamaları, elinizden bir şey gelememe durumu üzücü olsa da bir çözüm değil. Fakat her zaman gözünüzü açmak durumundasınız. Kandırılma, yanlış giden şeyleri fark edememe lüksünüz asla yok. Bu tutulma yanlış giden şeyleri düzenlemeniz için önemli bir fırsat olacak. Aklınızı kurcalayan, kalbinize sığmayan her konu tam da sizin hissettikleriniz gibi önünüze çıkacak. Bundan sonra yapacaklarınız, tutulan Güneş’i yeniden doğurmak. Bir başarıya yönelmek, bir alana odaklanmak ve uzmanlaşmak sizinle. Mantar sembolünü üzerinizde taşıyabilirsiniz.


Size ait olmayan konulardan dolayı geri planda kalacağınız bir dönemdesiniz. Müdahale edemediğiniz ama bizzat bildiğiniz, fark ettiğiniz konulardan ötürü yaşamınızda yönler değişecek. Bu süreçte istemeseniz de bırakmak, kurtulmak isteyeceğiniz şeyleri öne taşımanız gerekiyor. Sizi amaçlarınızdan uzaklaştıran kişi ya da konuları artık bırakma zamanı. Kendi başınıza bir şeyleri yapabilmek adına önce bir arada bulunduğunuz kişi ya da konularla bağlarınızı koparmanız gerekecek. Özellikle iletişimsiz kalmak, bu sürece vesile olmuş olabilir. Ama müdahale edemediğiniz için olayları çözmek bir başka bahara kalacak; önünüze bakmalısınız. Mantar sembolünü nevresiminizde kullanabilirsiniz.


Geçmişte yaşanılanları düzeltebilmek adına elinize fırsatlar geçiyor. Ortak arkadaşlar, sosyal aktiviteler vasıtasıyla tekrar karşılaşabileceğiniz, yüz yüze gelebileceğiniz buluşmalara hazır olmalısınız. Duygularınızı öne çıkaracak, size katarsis yaşatacak olaylar içinde bulunabilirsiniz. Duygularınızı akıtacak alanlar yakalayacaksınız. Ağlayabilmenin, güven duyduğunuz bir çevrede olmanın mutluluğu da geliyor tabii. Özellikle borç, alacak, alım satım konularında da hareketlilik söz konusu. Beklemediğiniz yerden haberler alabilir, bazen iyi bazen de can sıkıcı maddi konularla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Şikayet etmek, homurdanmak çözüm sağlamayacak. Mantar sembolünü arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.


Geçmiş köklere gitme zamanı. Hazır aile dizimi de bu dönem ses getirmişken, bu tür aktiviteler içinde bulunmak farklı alandan şifalanmanızı sağlayabilir. Enerjitik çalışmalar içerisine girmeye hazırlanın. Geçmişte kalan, ailenizin yasak kıldığı ya da önünüzde engel oluşturduğunu düşündüğünüz yaşanmışlıkların kökünü kazımak ve onları değiştirmek için önemli fırsatlar yakalayacaksınız. Özellikle ikili ilişkiler konusunda yön değiştirebilirsiniz. Ortaklı çalışmalar ve proje geliştirme söz konusu olabilir. Takip ettiğiniz ama fırsat bulup da ilgilenemediğiniz konulara yönelmek; yeni dostluklar, yeni bağlar geliştirmenize olanak tanıyacak. Ruhsal alanlarda aydınlanma geliyor. Mantar sembolünü hedef köşenizde kullanabilirsiniz.


Ortak işler, birlikte girişilen uğraşlarda tartışmalar, haksız rekabet içinde olma durumu sizi bekliyor. Emek verdiğiniz, zaman harcadığınız alanların size ilerleme katmadığı gibi gerilettiğini de düşünüyor olabilirsiniz. Özellikle ‘Bu sayfayı kapatmak istiyorum’ diyor ama bir türlü o fırsatı bulamadığınızı hissediyor olmak canınızı sıkıyor olabilir. Tutulma size hız kazandıracak. Bizans oyunları içinde geçen bir yaşamınız varsa, entrikalar, dönen işler gibi süreçler varsa; bunlardan arınmak için de fırsat yakalayacaksınız. Aklınıza koyduklarınızı yapmak, burnunuzun dikine gitmek, kimseyi dinlememek bu dönemde işinize yarayabilir. İnsanlar ne derse desin, kimin ihtiyacı olursa olsun sizden bir tane var; kendinize hatırlatın. Mantar sembolünü pasaportunuzda/seyahat kartlığınızda kullanabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog