İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Mayıs ayında burçları neler bekliyor?

Bu ay Güneş Boğa burcunda…7 Mayıs’ta Akrep burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. 11 Mayıs’ta Satürn Retrosu Kova burcunda başlayacak; 2 Temmuz’da Oğlak burcuna geçecek olan Satürn bu Retro hareketini 29 Eylül’de sonlandıracak. 12 Mayıs’ta VENÜS retrosu İKİZLER burcunda başlıyor 42 gün sürecek ve 24 Haziran civarı bitiyor. Aynı gün Merkür İkizler burcuna geçecek. 20 Mayıs’ta ise Güneş İkizler burcuna geçecek. Tüm bunlar burçlar için neler ifade ediyor?

profil
Dolunay Karaca
30.04.2020
Mayıs ayında burçları neler bekliyor?

Sevgili Koçlar; Boğa burcundaki Güneş sizin para hanenizde güzel gelişmeler sunarken; ayın ilk haftası Akrep dolunayı borçlarınızı ertelemenizin aslında sizi ilerleyen dönemde zora sokacağını gösteriyor; bunun için şimdiden bir çözüm yolu düşünmeli, tedbirinizi almalısınız.  Bu ay Boğa burcu temaları önde olsa da İkizler etkisi de hayli yoğun; Merkür ve Venüs İkizler burcundalar. Venüs burada Retro yapacak, sizin iletişim, kardeşler, yakınlar, akrabalarla olan trafiğinizi zorlaştırıyor; kısa seyahatler için kısıtlanmalar söz konusu. Aşkta ise eski aşklara merak, onları yeniden arayıp sorma durumları söz konusu. Ay sonunda 22 Mayıs’ta İkizler burcunda Yeniay var; bu yeniayda ticaret konularında adımlar atmalısınız. Bu ay mantık ön planda, duygusal konular sizler için şans getirmeyebilir. 


Sevgili Boğalar; Güneş’in sizin burcunuzda olması ile yaşam sevinciniz yüksek; moralinizi ve şükür enerjinizi çoğalttığınız bir süreç. 7 Mayıs’ta Akrep dolunayı ile hayatınızla ilgili önemli bir karar alabilir, kendi seçiminizi yapmakla ilgili bir sonlanma yaşayabilirsiniz. Bu ay oldukça hareketli gökyüzü; Merkür ve Venüs İkizler burcunda yani sizin maddi kaynaklar alanınızdalar; Venüs burada Retro hareket edecek ve işle ilgili konularda birtakım eskiye dönme; ertelenen işlerin yeniden önünüze çıkması, dekorasyon, tadilat, tamirat işlerinin yeniden yürürlüğe girişi gibi temalar üstleniyor. Sizin yönetici gezegeniniz Venüs olduğu için bu dönem biraz sıkıntılı geçebilir, özellikle anlaşılmadığınızı ve kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. 22 Mayıs’ta Yeniay sürecinde ise yeni kararlar almak ve yürüdüğünüz yoldan şaşmamak şart. 11 Mayıs’ta başlayacak olan Satürn Retrosu ise sizin hayata bakışınızı etkileyecek. 


Sevgili İkizler; Boğa burcunda parlayan Güneş, sizin 12. evinize denk geliyor; astrolojide arka plan işler, karantina, kapalı yerler, gizli işleri temsil eden bölge olduğu için biraz içe döndünüz bu dönemde. 7 Mayıs’ta Akrep dolunayı sağlık açısından stresli bir süreci temsil edebilir. 11 Mayıs’ta Satürn retrosu eğitim ve hukuksal konuları yeniden önünüze serecek. 12 Mayıs’ta yöneticiniz Merkür’ün sizin burcunuza geçmesiyle rahatlayacak ve kafanızı toplayabileceksiniz. Aynı gün Venüs retrosu yine İkizler BURCUNDA! Sevgi ve aşk gündeminizden çıkmayacak, sevdiğiniz kişiden destek bekleyeceksiniz fakat retrolar problemli zamanlar olduğu için şartları çok da zorlamamak gerekmekte. 22 Mayıs’ta yeniay sizin burcunuzda olacak; yeni bir karar veya yeni bir başlangıç yapmaya adım atacaksınız. Zaten Güneş de 20 Mayıs itibariyle sizin burcunuza geçerek sizleri rahatlatacak. Sorunlara çözümlerle geliyor!


Sevgili Yengeçler; Mayıs ayı boyunca sosyal çevrenizi ne kadar özlediğinizi fark ediyorsunuz. Arkadaşlıklar sizin için önem kazanıyor. 7 Mayıs’ta Akrep dolunayı ile hobiler edinmek, spora başlamak konularında karar alabilirsiniz. Bu ay ortasından itibaren İkizler burcu da etkin olacak ve sizler için arkanızdan dönen dolaplar, dedikodular, iş çevirenler var. Bunlara kulak asmayacağınız ve kendi içinize çekileceğiniz bir süreçten geçeceksiniz. Bırakılması gereken bir alışkanlık bu dönemde son bulabilir. Venüs Retrosu size platonik bir aşkla ne kadar vakit kaybettiğinizi hatırlatabilir, biraz gerçeklere dönmek ve realitede olmayan şeylere üzülmeyi bırakmak şart! 


Sevgili Aslanlar; Mayıs ayı boyunca genel şartları değerlendirdiğiniz, olaylara çok boyutlu baktığınız bir süreçtesiniz. 7 Mayıs’ta Akrep dolunayı sizlerin ev hanesine denk geliyor. Ev ve aile konularınız gündeme oturacak. Aile içinde anlaşmazlıklar, gerginlikler olabilir, bunun yanı sıra bir konuda netlik kazanabilirsiniz.11 Mayıs’ta Satürn retro sürecine başlayacak; ilişkiler hanenizde eski konular yeniden açılıyor, netlik kazanmadığınız her ne varsa Satürn bu alanı temizlemeye niyetli. Konuşarak, orta bir nokta bularak çözüm yolu seçmelisiniz. 12 Mayıs’ta Merkür İkizler’de olacak aynı gün Venüs de bu alanda geri gitmeye (retro) başlıyor. Arkadaşlıklarda sorunlar, anlaşmazlıklar, umutlarda ertelenmeler olabilir. Venüs iletişim burcu İkizler’de geri gideceği için bu alanda kararsızlık ve denge problemi yaratacak. Estetik operasyonlar için de uygun bir süreç olmayacak. 22 Mayıs’ta yeniay sayesinde yeni gruplar, yeni arkadaşlıklar, yeni bir proje için çalışmalar sizleri hareketlendiriyor.


Sevgili Başaklar, Boğa burcundaki Güneş sizleri seyahatler ve uzak yerler için planlar yapmaya, hayaller kurmaya çağırıyor. Yeni bir eğitim, online satış veya reklam konularında atak olabilirsiniz. 7 Mayıs’ta Akrep dolunayı yakın çevre kardeş veya akrabalarla aranızda ufak bir soruna işaret edecek. Bu süreçten sonra 11 Mayıs’ta Satürn retro yapacak önce Kova’da sonrasında Oğlak burcunda bu sürece devam edecek ve sizleri hem sağlık hem de aşk ve flörtler konusunda sınırlandıracak. 12 Mayıs’ta ise Venüs retrosu başlıyor; kafanızda eskiden olan bir iş yeniden gündeminize gelecek. Yöneticiniz Merkür de İkizler burcunda olacak ve sizi her konuda destekleyecek; fikirleriniz, mantığınız aklınız çok iyi kararlar almanıza ve şansınızın olumlu olarak dönmesine yardımcı olacak. Ay sonuna doğru yine İkizler’de bir yeniay var; kariyer adına gerçekten iyi bir ay sizler için. İş yerinden sürpriz biriyle yakınlaşma da olabilir. 


Sevgili Teraziler; Boğa burcunda parlayan Güneş sizlerin, 8. evinize denk düşüyor. Ortaklıklar, ortaklaşa işler, ödemeler, borçlar hanesi oluyor bu! Para konularında uzlaşma yaşayacağınız bir ay. 7 Mayıs’ta Akrep dolunayı ile alamadığınız bir şeyin değer kaybettiğine tanık olabilirsiniz. 11 Mayıs’ta Satürn retrosu sizi çocuk ve aile hayatınız için bir karar almaya yönlendiriyor olacak. 12 Mayıs’ta Venüs retrosu başlıyor; sizin yöneticiniz olduğu için bu 42 günlük süreçte sanatsal konular, estetik, dekor, moda, aşk ve sevgi konuları hem sıkıntılı hem de netlik kazanmanız açısından bir vesile. Biraz sıkışmış hissedebilirsiniz, sorunları çok büyütmeden akışına bırakmayı denemek daha faydalı olabilir. Ay sonunda 22 Mayıs’ta İkizler yeniayında ise ufkunuz genişliyor, din, felsefe, reklam, uluslar arası konular farklı bir boyut kazanıyor sizler için. Uzaklardan yanınıza gelmek isteyen biri olabilir. 


Sevgili Akrepler; Mayıs ayı boyunca Boğa burcu için parlayan Güneş sizin de ilişki hanenizde olacağından, aşk ve sevgiden yana en şanslı burç sizlersiniz. Sorunların çözüleceği, anlaşmazlıkların ortadan kaybolacağı bir ay bu. 7 Mayıs’ta sizin burcunuzda bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunay sizi biraz stresli ve gergin yapabilir; her dolunay bir bitiş ve netlik getiriyor hayatlarımıza; sizler de zaten netlik seven burçsunuz. Belirsizliklere tahammülünüz yok. Bu bağlamda bence size iyi gelecek bu dolunay! 11 Mayıs’ta Satürn retroda olacak; kısa seyahatler bu süreçte ertelenebilir. 12 Mayıs’ta Venüs retrosu başlıyor İkizler burcunda; bu ertelenen bir ameliyatı veya geçirdiğiniz bir operasyonu yeniden gündeme getirebilir. Ödemelerde de birtakım paralar elinize geçebilir. 22 Mayıs’ta yeniay var ve her şey düzeliyor; sağlık ve aşk çok iyi.


Sevgili Yaylar; Mayıs ayında içiniz umut dolu; geride bıraktığımız bu süreçte sizler pozitif kalmaya, umut aşılamaya devam ettiniz hep. Günlük hayatınız yavaş yavaş hareketlenmeye başlıyor; yeniden koşuşturmalar, ev ziyaretleri ve rutinlerinize kaldığınız yerden dönüyorsunuz. 7 Mayıs’ta Akrep dolunayı ile eskiyi eskide bırakmak, yenilenmek, maneviyatınızı geliştirmek için nedenler bulacaksınız. 11 Mayıs’ta Satürn retrosu başlıyor; parasal konularda bazı sıkıntılar ve ödemelerde sıkışmalar olabilir. 12 Mayıs’ta Venüs retrosu başlıyor İkizler burcunda sizin aşk ve ilişkiler hanenizde olacak bu. Evlilik, söz, nişan gibi ciddi konular için adım atılmamalı. Var olan evliliklerde de sorunlar büyütülmemeli. Aynı haneye Merkür de giriş yapacak. İkilemler ve kararsızlıklar olabilir.Fakat konuşmalarınız mantıklı ve çözüm odaklı. 22 Mayıs’taki yeniay süreciyle birlikte yeni bir ortaklık devreye giriyor. 


Sevgili Oğlaklar; Boğa burcundaki Güneş sizler için olumlu destek ve sabır aşılarken; keyif aldığınız konularda, sporda ve sanatta birtakım yenilikleri beraberinde getiriyor. Bu ay 7 Mayıs’ta Akrep burcunda bir dolunay var; bu dolunayda arkadaşlıklarınız sorgulanacak; birtakım kopuşlar yaşanabilir, birlikte çalıştığınız bir proje sonuçlanabilir. 11 Mayıs’ta Satürn retrosu başlıyor; Kova burcunda başlayacak olan bu retro 2 Temmuz’da sizin burcunuzda devam edecek. Yani sizden çıkış yapan Satürn yeniden burcunuza dönecek fakat buna henüz zaman var. Tam temizlik yapılmadığı veya tam istenilen sonucu alamadığınızı farkettiğiniz konulara yeniden el atmanız gerekebilir. 12 Mayıs’ta Merkür İkizler burcunda olacak; Venüs de bu alanda retro yapacak; günlük işlerinizde birtakım aksaklıklar olabilir veya alışkın olduğunuz rutinlerinize dönmek biraz zaman alabilir. Farklı bir çalışma tekniği, farklı bir yol izlemeniz sizin yararınıza olacaktır. 22 Mayıs’ta İkizler burcundaki yeniay ile tazelenme ve yenilenme dönemi başlıyor.


Sevgili Kovalar; Mayıs ayı boyunca motivasyon konularınız ev, hane, aile, emlak, konut, arsa gibi yerleşik konularda olacak. Yine aile içerisinde alacağınız kararlar önemli rol oynayacak. 7 Mayıs’ta Akrep burcunda dolunay gerçekleşiyor; iş ve aile arasında kalacağınız, gerilimlerden besleneceğiniz bir hafta olacak. 11 Mayıs’ta Satürn sizin burcunuzda retroya başlayacak. Bu retro sürecinde elinizde bulunan işleri artık daha fazla ertelemeden bitirmeniz gerekiyor. Biten işleri ise geri dönüşler yaparak toparlamak, düzeltmek, yeniden kontrolden geçirmek gerekmekte. 12 Mayıs’ta Venüs İkizler burcunda retro yapacak. Aşk hayatınız karışıyor; ikilemde kalabilir, olmadık kişilere kapılabilirsiniz. Eski aşklar da bu süreçte yeniden gündeme gelerek kafa karıştırıcı olabilir. 22 Mayıs’ta yeniayla birlikte netleşeceksiniz. 


Sevgili Balıklar; Mayıs ayı boyunca sizleri en çok temas ve iletişim konuları ilgilendirecek; yakınlarınız, kardeşleriniz, akrabalarınız, komşularınız derken hepsini ne kadar da sevdiğinizi kendinize hatırlatacaksınız. Bu ay 7 Mayıs’ta Akrep burcunda dolunay meydana geliyor. Eğitimle ilgili bir konu netlik kazanıyor veya bitiyor diyebilirim. Uzak seyahatlerde ise engeller söz konusu. 11 Mayıs’ta Satürn retrosu başlıyor; bu retro sürecinde arkadaşlıklarda ve sosyal projelerde yeniden söz hakkına sahip olmak isteyeceksiniz, hayalleriniz ve projeleriniz var, bunlarla ilgili tamamlanma gerektiren konular söz konusu. 12 Mayıs’ta Venüs retrosu başlıyor İkizler burcunda; ev hanesinde herhangi bir değişiklik yapılmamalı; tadilat, tamirat işleri bir süre daha beklemeli. Önemli konuşmalar ve tartışmalar için de yine uygun bir süreç değil. Taşınma kararı alanlar için de Temmuz daha uygun bir dönem. 22 Haziran’da İkizler yeniayında; aile üyeleri arasında güzel bir etkinlik bağları güçlendirebilir. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog