İYİ HİSSET - SAĞLIK

Etkileyici bir gülüş için 5 öneri

Etkileyici bir gülüş için diş sağlığı, doğru makyaj uygulamaları ve hatta yüz kasları gibi pek çok konuyu dikkate almalısınız. İdeal gülüşü yakalamak için rehberimize göz atın!

profil
BT Ekip
09.08.2019
Etkileyici bir gülüş için 5 öneri

Etkileyici bir gülüşün önündeki ilk engelin kuruyan ve çatlayan dudaklar olduğu unutulmamalı. Yaz aylarında Güneş ışınları ve tuzlu su, kış aylarında ise soğuk hava nedeniyle yıpranan dudaklarınız için düzenli bakım yapmalısınız. Dudaklarınızı nemlendirmek, diş fırçalamak gibi günlük bakım ritüelinizin bir parçası haline gelmeli. Ürün seçiminiz yaz aylarında Güneş ışınlarına karşı SBF 30 özellikli, kış aylarında ise soğuğa karşı ekstra nemlendirici özellikte olmalı. Ayrıca birkaç hafta arayla da olsa peeling yaparak dudaklarınızı ölü derilerden arındırmalısınız. 


Söz konusu etkileyici bir gülüş ise başrol tabii ki dişlerin! Bembeyaz dişler için diş macunu seçiminiz yüzey lekelerini giderici ve beyazlatıcı özellikte olmalı. Ayrıca dişlerinizin güzelliğini ferah bir nefes ile taçlandırarak hem özgüveninizi hem de yakın mesafeli diyaloglardaki gücünüzü artırıp gülüşünüzü etkili kılabilirsiniz.  Ferah bir nefes içinse yedikleriniz kadar diş bakım ürünlerinizin içeriği de önem taşıyor. Kullandığınız diş macununun ağız kokusunun nedenlerini yok edici özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

 


İdeal ruj dudağınızın bakım ihtiyacını karşılarken ten ve diş renginiz ile uyum içinde olmalı. Yaz aylarında güneş koruyucu, kış aylarında ise ekstra nemlendirici özellikteki ruj seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise renk. Dişleriniz yeterince beyaz değilse dikkat dağıtmak için pastel ve nude tonlar, dilediğiniz beyazlıkta ise dikkat çekmek için kırmızı ve bordo gibi iddialı tonlar tercih etmelisiniz.


Gülümserken en az 5 kahkaha atarken 50’den fazla kasın çalıştığını biliyor muydunuz? Bedenimizdeki tüm kaslar gibi yüz kasları da çalıştıkça form kazanıyor. İdeal gülüş için ayna karşısında yüz ve mimik egzersizleri yapabilirsiniz. Böylece yüzünüze en yakışan gülüşü tek denemede yakalayabilir ve her fotoğrafta ideal görüntüye ulaşabilirsiniz.  


Araştırmalar gösteriyor ki, yurt dışında 1 yıl içinde 5 kez diş doktoruna gidiliyorken, ülkemizde 2 yılda bir diş doktoruna gidiliyor. Genellikle ancak diş ağrısı gibi bir nedenle diş doktoruna gitmek elbette yeterli değil. Diş ve ağız kontrolünü 6 ay ile 1 yıl arasında yaptırmak olası çürüklerin ve özellikle diş eti rahatsızlıklarının önüne geçerek size hem sağlıklı hem de bakımlı bir gülüş kazandıracaktır. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog