İYİ HİSSET - SAĞLIK

Ünlüler ve kanser kahramanları, meme farkındalığı için ‘Pembe ayna söyle bana’ dedi

Meme kanseri, kadınların yakalandığı kanser türlerinin başında geliyor. Erken teşhis edildiğinde tedavisi mümkün olan meme kanserine karşı en güçlü silahınız, düzenli olarak meme yapınızı kontrol etmeniz. Memorial Sağlık Grubu, meme farkındalığı için ‘Pembe ayna söyle bana’ adlı bir projeye imza attı. Ünlüler ve bu hastalığı atlatanlar, proje için Pembe Ayna karşısına geçip meme kanseri farkındalığına dikkat çekti

Ünlüler ve kanser kahramanları, meme farkındalığı için ‘Pembe ayna söyle bana’ dedi

Memorial Sağlık Grubu’nun, kadınların meme farkındalığı için her ay düzenli olarak ayna karşısında meme yapısını kontrol etmesi ve gördükleri herhangi bir değişiklikte önlem alması gerektiğine dikkat çekmek için hayata geçirdiği ‘Pembe Ayna’ projesi; bu yıl sanat, spor ve televizyon dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu. 

‘Pembe ayna söyle bana’ mottosuyla ayna karşısına geçen ünlüler, meme kanseri farkındalığına ilişkin mesajlarını, Pembe Ayna’dan yansıtarak kadınlara aktardı. Ünlü isimlerin; bedeninin farkında olan, kendini ve hayatı seven, kanserle mücadeleden vazgeçmeyen kadınları tasvir eden fotoğrafları ile mesajları, ‘Pembe Ayna Meme Kanseri Farkındalık Sergisi’ ve dijital bilinçlendirme spotlarında yer aldı.    

Serginin yapımcılığını Zuhal Ceran, ünlü isimlerin çekimlerini fotoğraf sanatçısı Cengiz Dikbaş üstlendi. Meme kanseri farkındalığına özel tasarlanan ve pembe renkli kıyafetlerden oluşan styling’i ünlü modacı Tanju Babacan gerçekleştirdi. 

Lansmanda Babacan’ın meme kanseri farkındalığına özel tasarladığı pembe renkli kıyafetin satışından elde edilen gelir, İyi Niyet Derneği’ne başvuran meme kanseri hastalarının tedavisi için kullanılacak. 

Meme Kanseri Farkındalık Sergisi, 1-31 Ekim tarihleri arasında Memorial Bahçelievler Hastanesi lobi salonunda bulunan Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek. 

Önceki ve Sonraki
Haberler