MODA - STİL ÖNERİLERİ

Ev giyimini sokağa taşımanın 5 yolu

2020’de rahat kıyafetlere karşı bakış açınız muhtemelen evde geçirilen Pazar günlerinden gündelik yaşama doğru kaydı. Ancak sweatshirt ve eşofman gibi kıyafetlerinizi yeni normalde gündelik hayatınıza adapte ederken nasıl kombinleyeceğiniz de kafanızda soru işaretleri oluşmasına neden olmuş olabilir. Irmak Peltekoğlu, rahat kıyafetlerinizi önümüzdeki sezonda nasıl sokak şıklığına çevirebileceğinizi yazdı.

profil
Irmak Peltekoğlu
07.09.2020
Ev giyimini sokağa taşımanın 5 yolu

Eşofmanlarınızı ve sweatshirtlerinizi, hatta yalnızca evin içinde giydiğiniz rahat şortlarınızı sokakta giymek istiyorsanız yeni sezonda sizi çok seveceğiniz bir trend bekliyor. Ancak bu kıyafetleri sokakta giyerek şık bir görünüm elde etmek biraz zorlayıcı olabilir. Rahat parçalar ve daha şık parçalarınız arasında doğru uyumu bulabilmek size kendinizi rahat hissettirirken aynı zamanda trendleri takip eden ve stil sahibi biri olduğunuzu da yansıtmanızda yardımcı olacaktır. Bu görünümü elde edebilmek için trend olan rahat giyim parçalarından edinirken üzerinizde nasıl durduğunu ve dolabınızdaki daha şık parçalarla olan uyumlarını göz önünde bulundurmakta fayda var. 


Sweatshirt, rahat şort ya da eşofmanlarınızın üzerinize düzgün bir şekilde oturduğundan ve vücudunuzun öne çıkarmak istediğiniz noktalarını vurguladığından emin olun. Çok sevdiğiniz bir parça üzerinize istediğiniz gibi oturmuyorsa güvendiğiniz bir terzi yardımıyla bu sorunu çözebilirsiniz. Böylelikle görünümünüzü çok çaba sarf etmeden bir üst seviyeye taşımış olursunuz. 

Mutlaka okuyun: Oversized parçalar nasıl kombinlenir?


İkili takımlar birkaç sezondur değişmeden radarımızda. Hem evde hem de sokakta giyebileceğiniz ve kombininizin anında daha gösterişli durmasını sağlayacak bir püf noktası ise takım halinde satılan kombinlerden yararlanmak. Bu şekilde hem evde hem de sokakta daha uyumlu bir görünümü minimum çabayla elde edebilirsiniz. 


Rahat giyiminizi daha keskin çizgilere sahip parçalarınızla kombinleyerek kontrast bir görünüm elde edebilirsiniz. Takım pantolonu veya ceketi, ya da deri bir ceket ile birlikte kullanacağınız bir sweatshirt, size anında daha lüks bir görünüm katacaktır. Bu görünümünüzü en sevdiğiniz spor ayakkabıyla birleştirerek mükemmel bir hafta sonu görünümü yakalayabilir, ya da topuklu botlarınızla birleştirerek ofiste kullanabilirsiniz. 


Rahat kıyafetlerinizi bir üst seviyeye taşımak için kullanabileceğiniz en kolay püf noktalarından biriyse kolye ve küpe gibi aksesuarlar kullanmak. Altın bir çift halka küpe ya da üst üste takacağınız kolyelerinizle kombininize beklenmeyen bir unsur katabilirsiniz. 


2020, şortların yükselişte olduğu bir yıl oluyor. Biker şortlar ya da havlu kumaştan yapılan şortlar sokak modasının öncüleri konumunda. Siz de iyi kesilmiş bir spor şort ile oversize bir gömlek ya da bir crop top kombinleyerek 2020’nin favori trendlerinden birini yakalayabilirsiniz. 

Mutlaka okuyun: Dikkat çeken 6 spor giyim koleksiyonu


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog