MODA - TASARIMCILAR

Christian Louboutin'den Paris'e aşk mektubu: Cabaraparis

Paris'e duyduğu aşkı esprili bir dille tasarımlarına yansıtan Christian Louboutin, sanatçı Hélène Tran ile yaratıcı bir işbirliği gerçekleştirdi ve ortaya Paris’i gece ve gündüz hayal eden iki çantanın yanı sıra kadın ve erkek ayakkabılarına da taşan eğlenceli ve şiirsel bir koleksiyon çıktı.

profil
BT Ekip
17.07.2020
Christian Louboutin'den Paris'e aşk mektubu: Cabaraparis

CABARAPARIS, Christian Louboutin’nin Cabas serisinin 5. tasarımı olma özelliğini taşıyor. Cabas serisi kapsamında daha önce Meksika, Portekiz, Manila ve Afrika'dan yetenekli zanaatkarlarla yaratıcı işbirlikleri gerçekleştirilmişti. Christian Louboutin bu defa bir ilke imza atıyor ve CABARAPARIS modelinin tasarımında, aşık olduğu şehrin ruhunu yakalayabilmek üzere yakın arkadaşı yetenekli illüstratör Hélène Tran ile güçlerini birleştiriyor.


Parlak taşlarla bezeli iki değerli stilde sunulan CABARAPARIS şehrin iki yüzünü yansıtıyor: Gündüz Paris ve Gece Paris. Sanatçı Hélène’in taklit edilemeyen tasarımlarıyla imza attığı beş farklı neoprene pano desen şehrin en sembolik anılarına ve anıtlarına adeta şükran borcunu ödüyor. CABARAPARIS GÜNDÜZ: Paris’teki çılgın tur yolculuğu, Robert Doisneau'nun meşhur fotoğrafı Le Baiser de l’Hôtel de Ville’in Louboutin'in objektifine yansıdığı şekliyle başlıyor. 20. Yüzyılın en ikonik karelerinden biri olan bu fotoğraf ile Paris ile adeta aşk şehri ile eş anlamlı hale gelmiştir.


Tipik bir Louboutin kıvrımıyla, kırmızı tabanlı devasa bir Corset stiletto Vêndome Meydanı'nın önemli mücevher butiklerinin üzerinden sarkarak boy gösteriyor. Bir yerlerde güzel dudaklı ve uzun bacaklı, hayali bir karakter Christian Louboutin’nin kırmızı scooterında oradan oraya koşturuyor. Paris’in yeni kraliçesi Bastille’i Louboutin imzasıyla taçlandırıyor. Şehrin diğer simgeleri ve elbette Eyfel Kulesi Paris’in rüya haritasında yerlerini alıyor. Ve son olarak bir ilan-ı aşkın olmazsa olmazı! CABARAPARIS GÜNDÜZ'e dikkatle baktığınızda bu aşık, sanatçı, yazar, şair ve şarkıcı şehri Paris’e Christian Louboutin’in yolladığı aşk mektuplarını göreceksiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog