MODA - TASARIMCILAR

Gucci Sonbahar-Kış 2017

Milano Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Gucci defilesi bu sezonda moda dünyasında bomba etkisi yaratan koleksiyon ve defilelerin başında geliyordu.

Gucci Sonbahar-Kış 2017
Gucci Sonbahar-Kış 2017
“Ben kendi kurallarımı takip ediyorum, moda kurallarını değil”diyor Alessandro Michele defile başlamadan hemen önce… Biz de Gucci’de Alessandro Michele ile değişim başladığından beri onun kurallarına ayak uydurmuyor muyuz zaten?

120 tane kadın ve erkek modelin podyuma çıktığı defilede kadın ve erkek koleksiyonlarından pek çok look görüyorsunuz ve bir süre sonra hangi parçaların erkek hangi parçaların kadın için olduğunu karıştırmaya başlıyorsunuz. Çünkü zaten Michele’in yapmak istediği de tam olarak bu: cinsiyetleri bir arada düşünmek.

“Ben kendi okyanusumda yüzmek istiyorum. Bu benim dünyam”diyor. Her sezon başka bir hikaye anlatmaktansa, dünyanın daha yavaş akmasını ve daha uzun soluklu yansımalar almak istediğini de ekliyor. Diğer yandan seçtiği bunca model için de son sözleri şu oluyor: “Modelleri önemsemem, benim önemsediğim yüzler! Çünkü bu insanlığı ortaya koymak gibi bir şey. Komik belki ama artık modellik döneminin kapandığını düşünüyorum.”

Her zamanki gibi desenlerin ve renklerin en çarpıcı şekilde kullanıldığı koleksiyonda dikkat çeken figürlerden biri de kelebek oldu. Özellikle kemerlerde ve çantalarda yer alan kelebek figürü bu sezonki favori hayvan deseninin bu olacağını işaret ediyor.

Aynı zamanda Japon işçiliği ve kültürünün de esin kaynağı olduğu parçalarda bu kültüre özgü çiçek motifli takımlar da ön plana çıkanlar arasında. İri şapkalar ve büyük Gucci yazılı bandanalar da aksesuarlarda en dikkat çeken detayların başında geliyor. Çiçek figürlerinin yanında ananas gibi meyve figürlerini de ellerinde piknik sepetleri ile kullanan Gucci kadınları Alessandro Michele’in içindeki dünyayı kucaklama arzusunu gösteriyor. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog