MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton dünyasına Yayoi Kusama’nın renkli noktaları damga vuruyor

Hipnotize edici ve renkli sanatın temsilcisi olan Japon sanatçı Yayoi Kusama ile Louis Vuitton arasındaki, 2012’de başlayan iş birliği devam ediyor. 1 Ocak’ta Japonya ve Çin’de, 6 Ocak’ta ise tüm dünyada satışa sunulacak olan Louis Vuitton X Yayoi Kusamo koleksiyonu, Japon sanatçının imzası haline gelen renkli puantiyelerle süslenmiş birçok parçadan oluşuyor

Louis Vuitton dünyasına Yayoi Kusama’nın renkli noktaları damga vuruyor

Louis Vuitton, Japon sanatçı Yayoi Kusama ile ilk olarak 2012'de başlayan ve uzun süredir devam eden ilişkisinden doğan son koleksiyonu tanıttı. Hazır giyim, çantalar, ayakkabılar, valizler, mayolar ve kokulardan oluşan ve Louis Vuitton klasiklerini Kusama'nın tanınmış renkleri ve motifleriyle birleştiren koleksiyon; iki ayrı parça halinde piyasaya sürülecek.

İlk sürümde Kusama'nın ‘Painted Dots’, ‘Metal Dots’, ‘Infinity Dots’ ve ‘Psychedelic Flower’ koleksiyonları yer alacak. İkinci sürüm ise birkaç ay sonra piyasaya sürülecek. Koleksiyonda yer alan her parçadaki her puantiyenin uygulanması, Kusama tarafından bizzat denetlendi.

Dinamik iş birliği, AR deneyimleri ve bir XR oyununun yanı sıra mağaza vitrinleri, anamorfik reklam panoları ve pop-up mağazalar aracılığıyla kutlanacak şekilde tasarlandı.

Koleksiyonun ilk sürümü, 1 Ocak'ta Çin ve Japonya'da, 6 Ocak'ta ise dünyanın geri kalanında piyasaya sürülecek. İkinci sürüm ise 31 Mart 2023'ten itibaren Louis Vuitton mağazalarında satışa sunulacak.

Louis Vuitton x Yayoi Kusama koleksiyonunun tanıtım kampanyasında Brezilyalı ünlü model Gisele Bundchen ile birlikte Anok Yai ve Fei Fei Sun yer alıyor. Steven Meisel tarafından çekilen kampanya fotoğraflarında üç model, koleksiyondan ürünlerle birlikte poz veriyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler