MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton ‘LV by The Pool’ 2024 koleksiyonu tropik bir rüyayı andırıyor

Louis Vuitton’un bir seyahat daveti olan ‘LV By the Pool’ 2024 koleksiyonu, sonsuz bir yaz özlemini çarpıcı formlarda sunuyor ve tropik bir rüyayı andırıyor

profil
BT Ekip
29.05.2024
Louis Vuitton ‘LV by The Pool’ 2024 koleksiyonu tropik bir rüyayı andırıyor

Yaz yaklaşırken Louis Vuitton bir kez daha egzotik seyahate duyulan özlemi günlük yaşam tarzına uyarlayan ‘LV By the Pool’ havuz koleksiyonunu sunuyor. Tropik bir rüyayı andıran bu koleksiyonda, yaz mevsiminin uzaklaşma hissini kutlayan ve gezginlik ruhuna saygı duruşunda bulunan göz alıcı ve çarpıcı parçalar adeta yaz severleri ilham dolu bir yolculuğa davet ediyor. Hazır giyim, çanta, ayakkabı, tekstil, aksesuar ve daha fazlasını kapsayan koleksiyon, doğal malzemeler ve canlı renklerle zenginleştirilerek Louis Vuitton’a özgü temaların büyüleyici bir şekilde yeniden keşfedilmesini sağlıyor.

‘LV By the Pool’ koleksiyonu, sahil kenarından küçük kasaba gezintilerine kadar her türlü yaz konseptine uygun rahat ama şık tatil görünümleri sunuyor. Sezonun temel baskıları arasında detaylı bir çini motifi olarak yeniden tasarlanan monogram deseni, sofistike ve eğlencelinin eşsiz bir uyumu olarak gelen yeşil botanik grafikler ve hasır bir ‘trompe l'oeil’ yer alıyor. Rahat gömlekler, şık siluetlerde pantolon ve eteklerle zahmetsizce birleşen çarpıcı parçalar haline geliyor. Koleksiyondaki parçalarda mercan, pembe ve Karayip mavisi, zarif beyaz ve doğal tonları dengeliyor. Bol ve vücuda oturan formların etkileşimi, sıcak günlerden uzun gecelere uzanan kendinden emin bir stili vurguluyor.

Özgür ruhlu karakterleri ve Maison’un yüksek zanaatkarlığının eseri olan ‘LV By the Pool’ çantaları, sanatsal ve dokunsal görünümleriyle öne çıkıyor. Monogram deseni, LetGo çantanın

üzerinde benzersiz bir şekilde işlenmiş pamuklu denimin yanı sıra OnTheGo, Coussin ve Neverfull gibi önemli çantalarda göz alıcı mavi veya turuncu renkte kiremitli suluboya efekti olarak kendini gösteriyor. Doğal, elle işlenmiş rafyadan üretilen ve deri detaylarla vurgulanan Nano Speedy ve Noé bucket çantaları, Maison’un eşsiz yüksek zanaatkarlık tekniklerine yazlık bir yorum getiriyor. Ayrıca, 1892 tarihli Malle Pique Nique modeline adeta saygı duruşunda bulunan karmaşık Fransız sepetçilik ve örgü tekniklerini içeren hasır ve rattan Capucines stilleri de Maison’un bu seneki havuz koleksiyonunda sunuluyor. Tropikal tema, Capucines, Capushell ve Twist modellerinin iki yeni ve büyüleyici ‘Pearly’ versiyonuyla yeniden keşfediliyor. Bu yepyeni ve çarpıcı versiyonlarda Maison’un ikonik modelleri el işlemeli tüp boncuklardan oluşan ve adeta bir inciyi andıran dalgalı yüzey ve degrade görünüm verilen fırçalanmış dana derisi ile geliyor.

Fashion Jewelry, bu koleksiyonda, rengarenk cam incilerle süslenmiş özel bir seri olan ve ilk defa sunulan ‘My LV Pearl’ü içeriyor. Kolyelerde yer alan turkuazın canlılığı koleksiyona tazelik getiriyor ve adeta okyanus dalgalarının güzelliğini çağrıştırıyor. Parlak beyaz cam incilerle süslenmiş diğer mücevherler ise zamansız güzelliği yansıtıyor. 

Önceki ve Sonraki
Haberler