MODA - TASARIMCILAR

Zeynep Tosun 2016-17 Sonbahar-Kış

Zeynep Tosun, Anadolu'nun kaybolmaya yüz tutmuş hikayelerini, etnik müziklerini ve Anadolu kadınının yeniden doğuşundan esinlenerek hazırladığı Sonbahar-Kış koleksiyonunu İstanbul Moda Haftası kapsamında tanıttı.

Zeynep Tosun 2016-17 Sonbahar-Kış
Zeynep Tosun 2016-17 Sonbahar-Kış
Koleksiyonun her bir parçasının Anadolu'nun, özellikle de Kars yöresinin kadınlarının emeğinden izler taşıyan ayrıntıların günümüze uyarlandığını görüyoruz. İnce işçilikle hazırlanmış tel kırma motifleri koleksiyonun anlamlı bir simgesini oluşturuyor.

Şifon, ipek krep kumaşlar ve filelerin kullanıldığı, sonbaharın gelişinin habercisi motiflerin bordo, turuncu, lacivert, pembe, siyah, yeşil ve mavinin koyusundan açığına birçok tonuyla buluştuğu sezonun vazgeçilmez parçaları etekler, elbiseler ve baskılı uzun elbiselerde göze çarpıyor.

Anadolu'da 'Aba' olarak adlandırılan büyük yakalı ceket ve yelek tasarımları boncuk işlemeleriyle günümüze uyarlanarak, tel kırma işi kemerler, boncuk küpeler ve ' babush' olarak adlandırılan boncuk terlikler ile tamamlanıyor.

Yeşilin hasreti, mavinin çiçekle buluştuğu yerde heyecanı, umudu ve göze almışlığı simgelediği rengarenk Anadolu yeniden yorumlanıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog