YAŞAM - YEME - İÇME

Diyet bozmadan tatlı keyfi: Sağlıklı Waffle

Hiçbir rejim sıkıcı olmak zorunda değildir. Güne hafif ve sağlıklı başlangıçlar yapmayı sevenler, sağlıklı beslenmeyi keyif alarak sürdürmek isteyenler, çoluk çocuk besleyici waffle'lar pişirmek için başka tarif aramanıza gerek yok, tek kelimeyle bayılacaksınız!

Diyet bozmadan tatlı keyfi: Sağlıklı Waffle
Diyet bozmadan tatlı keyfi: Sağlıklı Waffle
Waffle denince akılda canlanan görüntüyü tahmin etmek zor değil. Nutellalı, çikolatalı, şekerlemeli yani bol kalorili bir tabak. Oysa ben tam bahara uygun; rejim bozmayan bir tarifle geldim, sağlıklı malzemelerle gayet hafif ve düşük kalorili waffle'lar pişirmek mümkün. Üstelik fazlasıyla da leziz!

Hamurunun içeriğini de yanında servis edilenleri de sağlıklı malzemelerle zenginleştirmek bizim elimizde aslında. İçerdiği yulaf ve tam buğday unu sayesinde tok tutucu özelliği çok yüksek. Süt ve sirke karışımının hamura yansıması ise bambaşka; ikisinin birlikteliği yoğurtla birleşince yumuşacık waffle'lar elde ediyorsunuz. Bu malzemelerin yanı sıra günümüzün en besleyici besinlerinden birisi olan antioksidan "chia tohumu" veya "keten tohumu" da ekleyebilirsiniz hamura. Kıvamını değiştirmeyeceği gibi besleyiciliğini artıracaktır. Ben piştikten sonra organik bal ve frambuazlı yoğurt ile servis ettim, üzerine de biraz chia tohumu serpiştirdim. Dilediğiniz mevsim meyveleriyle sunumunu yapabilirsiniz. 

 


Önceki ve Sonraki
Haberler