YAŞAM - KEŞİF

Tarih kokan bir Pazar kahvaltısı

Tarih kokan sokaklarda Pazar kahvaltısına ne dersiniz?

Tarih kokan bir Pazar kahvaltısı
Tarihle iç içe bir kahvaltı için Darussade Otel’in terasında yer alan Saade Kahvaltı’ya mutlaka uğramalısınız, yöresel tatların el yapımı seramik tabaklarda servisiyle tam bir lezzet şöleni sizi bekliyor4

Bir yanda muhteşem bir deniz manzarası diğer yanda Sultanahmet’in tarihi dokusu eşliğinde bir kahvaltı keyfi sunan Saade kahvaltı, alışılmışın dışında birbirinden farklı lezzetler  sunuyor. 

Kabak, lor ve mevsim sebzelerinden yapılan spesiyal böreğin yanında, yine ev yapımı poğaçalar ve ekmek,simit çeşitleri de kahvaltıda yer alıyor. Soğanlı çökelek peyniri, naneli cevizli peynir, Antep salçasından yapılan acuka, İzmir tulumu ise yine başlıca spesiyaller arasında. Antakya’dan gelen kırma zeytin ve siyah-yeşil Ayvalık zeytinleri ile birden fazla zeytin çeşidi de mevcut. Zahter ve susamla sunulan zeytinyağı da çok farklı bir lezzet oluşturmuş.

Mevsimine göre yapılan ev yapımı reçellerden çilek ve portakal reçeli mutlaka tadılması gerekenler arasında. Kahvaltının tatlı bölümü de oldukça zengin; reçel çeşitlerinin yanında kaymak, bal ve nutella da sunuluyor. Benim favorim meyvelerle servis edilen süt loru oldu. Son derece hafif ve lezzetli tatlı loru mutlaka denemelisiniz. Böyle güzel ve doyurucu bir kahvaltıdan sonra, manzaraya karşı kahve keyfi ayrı güzel oluyor. Yine el yapımı seramik bardaklarda servis edilen Türk kahvenizi de içtikten sonra Sultanahmet’in ara sokaklarında gezinip, semtin kendine has turistik havasının keyfini çıkarmanızı öneririm.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog